Konami Müjdeyi Verdi: Yeni Silent Hill Remake Oyunları Gelecek

Önce bir Silent Hill 2'yi göreydik...

Konami, yayınladığı son finansal raporunda yeni Silent Hill Remake oyunları için bizlere müjde verdi. Diğer bir deyişle, Silent Hill, Silent Hill 3 ve Silent Hill 4: The Room ve belki dahası için de yeniden yapımlar göreceğiz.


İlginizi Çekebilir: Silent Hill 2 Remake Çıkış Tarihi Duyurusu Yakında Yapılabilir


Yeni Silent Hill Remake Oyunları İçin Çalışmalar Başladı

Bildiğiniz gibi Capcom tarafından 2019 yılında yayınlanan orijinal oyunun yeniden yapımı Resident Evil 2, elde ettiği başarı ile diğer büyük şirketlerin de dikkatini çekmiş ve bir furyaya önayak olmuştu. Silent Hill 2 de bunların bir yenisi olacak. 2022 yılının Ekim ayında yapılan duyurunun ardından, şu an için yeni bir fragman veya resmi güncel haber görememiş olsak da, Steam sayfasında yapılan güncelleme ve Video Game Plus sitesinde ön-siparişe açılması ile çıkış tarihini yakın bir zaman zarfında öğreneceğimizi tahmin ediyoruz. Umalım da 20 Kasım 2023 Pazartesi gününden önce olsun. Öte yandan da Konami, yeniden yapım konusunda Silent Hill 2 ile sınırlı kalmayacağını ortaya koydu. Öyle ki son yayınlanan finansal rapora bakılırsa, yeni Silent Hill Remake oyunları planlanıyor.

9e65va69cpc81

‘Outlook for the Fiscal Year Ending March 31,2024’ yani ’31 Mart 2024’te Biten Mali Yıl için Görüş’ kısmında, şirketin Dijital Eğlence bölümü için gelecekteki hedeflerine değinilmiş:

“Devam eden çalışmalar için, Metal Gear serisindeki en sevilen oyunlardan birisi olan METAL GEAR SOLID 3 SNAKE EATER’ın hikayesinin, karakterlerinin ve oyun tasarımının özüne sadık şekilde yeniden yaratıldığı ve grafiksel tarzının mevcut nesil için modern grafiklere güncellendiği METAL GEAR SOLID DELTA: SNAKE EATER’ın, aynı zamanda da psikolojik korku oyunu olarak popülarite kazanan SILENT HILL serisindeki yeniden yapımlar ve tamamıyla yeni oyunlar üzerinde özenle çalışıyoruz.”

Sizin de gördüğünüz üzere ‘yeniden yapım’ konusunda tekil değil de çoğul konuşulmuş. Halihazırda duyurulmuş olan tek yeniden yapım, bildiğiniz gibi Silent Hill 2. Bu da demek oluyor ki, Silent Hill, Silent Hill 3 ve Silent Hill 4: The Room için de birer yeniden yapım bekleyebiliriz.

Exit mobile version