Turuncu Levye

Etiket: Age of Mythology

Age of Mythology, Ensemble Studios tarafından geliştirilen bir strateji oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Yapım 30 Ekim 2002 yılında piyasaya sürülmüş ve o günlerden bu yana oyuncuların en sevdiği strateji oyunları arasında yerini almıştır.

Ensemble Studios’un geliştirdiği diğer Age of oyunlarının yanında biraz sönük kalmasına karşın kendine has bir kitle edinmeyi bilen Age of Mythology, özellikle konusuyla çok sevilmiştir.

Age of Empires serisinin bir dönüşü olan Age of Mythology, ilhamının bir kısmını gerçek tarihi olaylardan ziyade mitolojiden ve Yunanlılar, Mısırlılar ve İskandinav efsanelerinden alıyor. Birçok oyun öğesi Age of Empires serisine benzer. Kampanyası, oyunun üç kültürünün topraklarında seyahat etmek zorunda kalan ve Atlantis’e karşı Poseidon ile ligde olan bir tepegöz için avlanan bir Atlantis amirali Arkantos’u izliyor.

Diğer birçok gerçek zamanlı strateji oyunu gibi Age of Mythology, düşman birimlerini ve kasabalarını yenmeye, kendi birimlerinizi ve kasabalarınızı inşa etmeye ve köylüler ve savaşçıları eğitmeye dayanır. Bu şekilde oyuncular rakip kasabaları ve medeniyetleri yenip yenebilirler. Oyuncular kabilelerini dört “Çağ” boyunca ilerletirler: Arkaik Çağ’dan başlayarak, oyuncu Klasik Çağ, Kahramanlık Çağı ve son olarak Efsanevi Çağ’a geçebilir. Daha yüksek bir Çağa yapılan her yükseltme, oyuncu için yerleşimlerini güçlendiren yeni birimlerin ve teknolojilerin kilidini açar. Ancak, yükseltme işlemi için bir miktar kaynak ödenmesi ve belirli bir önkoşulun inşa edilmesi gerekmektedir.

Mitoloji Çağı‘nda üç oynanabilir kültür vardır: Yunanlılar, Mısırlılar ve İskandinav. Her kültürün üç “büyük tanrısı” vardır – Ra, Zeus veya Odin gibi önemli tanrılar. Oyuncu, oyun başlamadan önce büyük tanrılarını seçer. Bir oyuncu bir sonraki yaşa ilerlediğinde bir “küçük tanrı” seçilir. Küçük tanrılar tarihsel olarak büyük meslektaşlarından biraz daha az önemlidir. Bazı küçük tanrılar Bast ve Afrodit’i içerir. [9] Tüm tanrılar oyuncuya benzersiz teknolojiler, efsane birimler ve eşsiz bir “tanrı gücü” verir – Bir rakibe zarar verebilecek veya onu kullanan oyuncuya fayda sağlayabilecek bir kerelik özel yetenek.

Oyun Haberleri