Mortal Kombat 1’in Quitality Özelliği Görüldü

Daha insancıl(!) olmuş sanki...

Mortal Kombat 1'in Quitality Özelliği Görüldü

Hafta sonu gerçekleşen çevrimiçi stres testi sırasında Mortal Kombat 1’in Quitality özelliği karşımıza çıktı. Önceden söylenene göre farklı bir animasyona sahip olacak. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Mortal Kombat 1’den 8 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi


Oyunlardaki çevrimiçi karşılaşmalarda, süre dolmadan kaçan oyuncuları görmüşlüğünüz elbette olmuştu. Bunların bir kısmı yaşanan anlık bağlantı sorunu nedeniyle oluyorsa da, genellikle durumun kötüye gittiğine ve ilerleyen süreçte toparlayamayacağına kanaat getiren karşı tarafın arazi oluşuna tanık oluyoruz. Oldukça can sıkıcı olan bu durum için, bazı geliştiriciler ve yayıncılar farklı şekillerde işleyen cezalandırma sistemi ile karşımıza çıkıyorlar.

NetherRealm Studios, bildiğiniz gibi Mortal Kombat X ile seriye Quitality özelliğini getirmişti. Bu özellik, karşılaşmanın ortasında bağlantı sorunu ile oyundan kopan veya kaçan oyuncunun karakterini patlatarak farklı bir bitirişe imza atıyordu. Oldukça sevilen bu özellik, Mortal Kombat 11 sonrasında Mortal Kombat 1 oyununda da yer alacak.

Mortal Kombat 1’in Quitality Özelliği Nasıl Olacak?

Hafta sonunda gerçekleşen çevrimiçi stres testi seansı sırasında, PNDKetchup isimli Twitter kullanıcısı ilk Quitality sekansını gördüğünü bildirdi.

Sizin de gördüğünüz gibi, Mortal Kombat X ve Mortal Kombat 11 oyunlarının aksine bu defa karakter parçalanmıyor. Rakip oyuncunun karakteri kendisini boynunu kırarak öldürüyor. Mortal Kombat: Deception oyunundaki Hara-Kiri mekaniğini anımsatmıyor değil. Daha önceden sadece kafanın patlayacağını söylenmişti, ama bu şekilde daha akıllıca olmuş sanki. Siz ne düşünüyorsunuz?

Exit mobile version