FIFA 22 Çapraz Platform Desteği Duyuruldu

Electronic Arts'tan sevindiren haber!

Electronic Arts tarafından yapılan duyuru ile FIFA 22 çapraz platform desteği geliyor. Yakın bir zamanda testlere başlanacağı söylenen destek, farklı platformlardaki oyuncuları bir araya getirecek. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Battlefield 2042 ve FIFA 22 Game Pass’e Geliyor Olabilir


Popüler futbol oyunu serisinin sonuncusu, Ekim ayı içerisinde satışa sunulmuştu. İçerik ve oynanış anlamında selefinden gelişmiş olan FIFA 22, bildiğiniz gibi bu hafta PlayStation Plus aboneleriyle de buluşmuştu. Yakın bir zaman önce Game Pass için de geleceğine dair duyduğumuz dedikoduların ardından, Electronic Arts sürpriz bir duyuru ile karşımıza çıktı. Farklı platformlardaki FIFA 22 oyuncularını bir araya getirecek olan çapraz platform desteği için düğmeye basıldı.

FIFA 22 Çapraz Platform Desteği Ne Zaman Gelecek?

Bahsi geçen desteğin tam anlamıyla kullanıma sunulacağı net tarih verilemiyor olsa da, Çevrimiçi Sezonlar ve Çevrimiçi Dostluk modlarını kapsayacak testin PlayStation 5, Stadia ve Xbox Series üzerinde gerçekleştirileceği söyleniyor. Yapılacak olan geri dönüşlerin beklenen düzeyde olumlu olması durumunda, serinin sıradaki oyunlarının doğrudan çapraz platform desteği ile satışa sunulup sunulmamasına karar verilecekmiş.

Resmi sayfadaki açıklamaya bakılırsa, çapraz platform desteği etkin hale getirildiğinde, FIFA 22 ana menüsünün sağ alt köşesine bir düğme yerleştirilecekmiş. Teste katılmayı tercih etmeniz durumunda, sadece bu düğmeyi açık hale getirmeniz yeterli olacak.

FIFA 22 Çapraz Platform Düğme

Bununla birlikte, arkadaşlarınızı platformlarına veya EA kullanıcı adlarına göre arayabilecek, ekleyebilecek ve gelen arkadaşlık isteklerini kabul edebilecek, birlikte oynamak için davet edebilecek, istemediğiniz kişileri engelleyebilecek veya seslerini tamamıyla kapatabileceksiniz.

Son dönemde iyice popüler hale gelen çapraz platform desteğinin ünlü futbol serisine de gelecek olması, elbette biz oyuncular için son derece hoş bir sürpriz oldu. Umarız Electronic Arts, PC oyuncularını da kısa sürede bu denkleme dahil eder ve tam bir buluşma gerçekleşir. Elbette bunun için, yapılacak olan resmi açıklamayı beklemek gerekiyor. Gelişmeleri takipte olacağız.


Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Teste katılımda bulunacak mısınız? Serinin güncel ve sıradaki oyunlarında bu desteği görmeyi istiyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Exit mobile version