Turuncu Levye

Etiket: GTA 4

Mayıs 2006’daki duyurulmasının ardından GTA 4, en çok beklenen oyunların en başına oturmuştu.

GTA 4, Nisan 2008’de PlayStation 3 ve Xbox 360 konsolları ve Aralık 2008’de Microsoft Windows için piyasaya sürüldü. Yayınlandıktan sonra oyun, özellikle anlatı ve açık dünya tasarımına övgü ile güzel eleştiriler aldı.

GTA 4, oyun endüstirinde satış rekoru kırdı ve o güne dek en hızlı satan eğlence ürünü oldu ve ilk gününde 310 milyon dolar ve ilk haftasında 500 milyon dolar kazandırdı. Yedinci nesil video oyunlarının en önemli oyunlarından biri olarak kabul edildi ve birçok eleştirmen tarafından tüm zamanların en büyük video oyunlarından biri olarak kabul edildi, çeşitli oyun yayınlarından Yılın Oyunu ödülleri de dahil olmak üzere yıl sonu ödülleri kazandı.

GTA 4, 2019 itibariyle dünya çapında 25 milyondan fazla sattı; tüm zamanların en çok satan PlayStation 3 oyunu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, oyun aynı zamanda oyunun şiddet tasvirine ve oyuncuların alkolün etkisi altında araç kullanma kabiliyetine yönelik tartışmalarla da tartışmalara yol açtı. Halefi Grand Theft Auto V, Eylül 2013’te piyasaya sürüldü.

Oyun Haberleri