Turuncu Levye

Etiket: Assassin’s Creed

Assassin’s Creed, ilk olarak PS3 ve Xbox 360 platformlarına 2007 yılında çıkmıştır.

Sonrasında neredeyse her sene oyuncuların karşısına çıkmaya devam eden Assassin’s Creed, kendine ait tarz yaratmayı başarmıştır.

Oyunculara her zaman başarılı hikayeler ve oynanış dinamikleri sunan Assassin’s Creed, temelde tarihi kontrol etmeye çalışan, gizli örgütleri ele alır.

Türkçeye Suikastçinin İnancı olarak geçirilebilecek olan seri, özellikle Ezio karakteri ile çok sevilmiştir. Ezio’nun hikayesi sadece iki oyun anlatılmasına rağmen birçok oyuncu Ezio’yu ve onun başlattığı seriyi bırakmak istememişlerdir.

Oyun serisi, Sloven yazar Vladimir Bartol’un Alamut romanından ilham aldı ve Prince of Persia serisinden konseptler geliştirdi. Serinin adının ilk ismi 2007’de yayınlandı ve en son 2018’in Odyssey’i olmak üzere toplam on bir ana oyuna yer verdi.

Her bir oyunda yeni bir hikaye ve zaman periyodu tanıtıldı ve oyun öğeleri bir öncekinden gelişti. Dizide üç hikaye yayı var. İlk beş ana oyun için, çerçeveleme hikayesi 2012’de geçiyor ve Animus adlı bir makine kullanan ve 2012 kıyametini önlemenin bir yolunu bulmak için atalarının anılarını yeniden canlandıran seri kahramanı Desmond Miles’ı içeriyor.

Syndicate’e kadar olan oyunlarda Abstergo çalışanları ve Assassin, Helix yazılımını kullanarak kaydedilen genetik anıları başlatır ve Tapınakçıların ve Suikastçıların modern dünyada yeni Cennet Parçası bulmalarına yardımcı olur.

Son iki oyun olan Origins ve Odyssey, eski Abstergo çalışanı Layla Hassan’ı Assassin Order’a katılırken takip ediyor.

Serinin ana oyunları açık bir dünyada ayarlanır ve kahramanların çevrenin sömürülmesi ile mücadele ve gizlilik becerilerini kullanarak hedefleri ele geçirdikleri üçüncü şahıs bakış açısından sunulur. Oyuncular, ana ve yan görevleri tamamlarken tarihi ortamları keşfetme özgürlüğüne sahiptir. Tek oyunculu görevlerin yanı sıra, bazı oyunlar rekabetçi ve işbirlikçi çok oyunculu oyun da sağlar. Büyük konsollar ve masaüstü platformları için ana oyunlar üretilirken, konsollar, cep telefonları ve el bilgisayarları platformları için çoklu spin-off oyunları da piyasaya sürüldü.

Sayfa 1 6 1 2 6

Oyun Haberleri