KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Turuncu Gündem - Bölüm 1

Geçtiğimiz bir hafta boyunca oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri derleyip sunduğumuz Turuncu Gündem programımızın ilk bölümüne hoş geldiniz! 

Neşe Koçinbiga'nın keyifli sunumuyla sizlere oyun dünyasından gelişmeleri aktardığı Turuncu Gündem, bundan sonra her pazartesi Turuncu Levye üzerinden sizlerle buluşacak.

1- GTA Online'ın Detayları Belli Oldu!

GTA 5’ten apayrı bir oyun olacağı izlenimini uyandıran GTA Online’ın yeni detayları belli oldu. Oyunda 700 görev bulunması ve sürekli farklı olaylarla karşılaşacak olmamız gibi ilginç detayların hepsine ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

2- The Division PC için de Geliyor!

İlk duyurulduğunda PlayStation 4 ve Xbox One’a geleceği açıklanan The Division’dan PC sahiplerine müjdeli haber geldi. Oyunun PC’ye de çıkacağı yapımcılar tarafından resmen açıklandı.

3- Xbox One Ön Siparişleri FIFA 14 Hediye Edecek!

Microsoft’tan futbolseverler için önemli bir hamle geldi. Xbox One’ın herhangi bir modelini ön siparişle alan oyuncular FIFA 14’ün indirilebilir versiyonuna kavuşacak.

4- PlayStation 4 Çıkış Tarihi Açıklandı 

Sony, Gamescom 2013’te yeni konsolu PlayStation 4’ün en çok merak edilen detaylarından biri olan çıkış tarihini açıkladı. Konsol Kuzey Amerika’ya 15 Kasım’da çıkacakken, Avrupa’ya ise 29 Kasım’da çıkacak.

5- PS Vita İndirime Girdi

Satış rakamları bazında Sony için bekleneni veremeyen PS Vita’nın indirime girdiği açıklandı. PS Vita’nın yeni fiyatı 199 dolar ve 199 euro. Ayrıca konsolun hafıza kartları için de bir indirim yapıldı.

6- Mavi ve Kırmızı Renkteki DualShock 4'ler Görücüye Çıktı 

Birçok oyuncunun beğenisini kazanan PlayStation 4 kontrolcüsü DualShock 4’ün iki farklı modeli açıklandı. Magma kırmızısı ve dalga mavisi rengindeki bu kontrolcülerin fiyatıysa 59 dolar.

7- Left 4 Dead 3 Yapım Aşamasında Olabilir 

Bir Youtube kullanıcısının ortaya çıkardığı bilgilere göre Valve, Left 4 Dead 3 üzerinde çalışıyor olabilir. Belirli dosyalara ulaşan bu kişinin elde ettiği bilgiler Valve’in Left 4 Dead 3 üzerinde 2012’nin haziran ayından itibaren çalıştığını gösteriyor.

8- GTA 5 Hakkında Yepyeni Bilgiler Geldi 

Sonbahar döneminin en çok beklenen oyunu GTA 5 için yeni detaylar açıklandı. Köpek balığı avlayabilmek, yirmiden fazla maskenin bulunması, silah ve arabalar için çok çeşitli özelleştirme imkanlarının olması gibi detaylara ve daha fazlasına ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

9- Battlefield 4’ün Levolution Özelliği Videoyla Detaylandırıldı 

Battlefield 4’ü üçüncü oyundan ayıran özelliklerin başında gelen Levolution bir videoyla detaylandırıldı. Oyundaki yıkımların çok daha fazla ve gerçekçi olacağını gördüğümüz video Battlefield 4’ü oynama isteğimizi daha da arttırdı.

10- PS Plus Üyelerine Eylül Ayında Büyük Müjde 

Üyelerine yeni ve çeşitli oyunlar kazandıran PlayStation Plus’ın gelecek ayki oyunları belli oldu. Bu oyunlar arasından en çok dikkat çeken ise şüphesiz ki Assassin’s Creed 3 oluyor.

11- inFamous: Second Son'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu 

PlayStation 4’e özel en önemli oyunlardan biri olan inFamous: Second Son’ın çıkış tarihi açıklandı. Oyunun tam olarak hangi günde çıkacağı açıklanmasa da 2014’ün şubat ayında çıkacağı belli oldu.

12- Yeni CryEngine Ortaya Çıktı 

En son CryEngine 3 grafik motoruyla karşımıza çıkan Crytek yeni motoruna ait bir video yayınladı. Henüz yapım aşamasında olan bu motorun çok iyi görsellere sahip olduğunu yayınlanan videodan anlayabiliyoruz.

13- Playstation 4'ün Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu Gibi 

Avrupa için 29 Kasım’da çıkacağı açıklanan PlayStation 4’ün Türkiye çıkış tarihine ait bilgi PlayStation Türkiye Ürün Müdürü Mustafa Yiğit’ten geldi. Mustafa Yiğit konsolun 29 Kasım’dan sonraki tatil döneminde piyasada olacağını belirtti.

14- World of Warcraft F2P Mi Oluyor? 

En meşhur MMO oyunlarından biri olan World of Warcraft için işler pek de iyi gitmiyor. Yaşadığı oyuncu kayıplarına rağmen 7 milyondan aşağı inmeyen oyuncu sayısına sahip World of Warcraft’in free-to-play olabileceğine yönelik ilk sinyaller oyunun yapımcıları tarafından verildi.

15- The Sims 4, Düşük Performanslı Bilgisayarlar için Hazırlanıyor! 

Gamescom’da The Sims 4 için yayınlanan video bazı PC sahiplerini korkutmuş olacak ki oyunun geliştiricileri tarafından bu korkuyu gidermek için bir açıklama yapıldı. Maxis’ten Ryan Vaughn oyunun düşük performanslı bilgisayarlarda rahatlıkla çalışacağını belirtti.

Yorumlar