KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Wolf Among Us: Bölüm 5 - Cry Wolf İnceleme

Bigby Wolf ile dört bölüm boyunca maceradan maceraya atıldık. Yeri geldi onunla güldük, yeri geldi onunla üzüldük. Fabletown'daki cinayetleri ve yozlaşmayı durdurmak için çıktığımız bu zahmetli yolculukta nihayet sona geldik. Güç bela vardığımız bu sonun etkileyici olup olmadığınaysa gelin hep beraber bakalım.

Bir Hikaye Bitiyor

-Önceki bölümlerden spoiler-

Dördüncü bölümün sonu itibariyle her şeyin arkasında Crooked Man'in olduğunu anlamıştık. Beşinci bölüm de Crooked Man'e yaptığımız ziyaret ile başlıyor. Oyun boyunca başımıza bela olan tüm karakterler karşımızda. İşimizin kolay olmayacağını biliyoruz, fakat Crooked Man ve diğer herkese bir dur demek zorundayız.

-Spoiler sonu-

Bu karşılaşma sahnesiyle birlikte bölümün ivmesi her geçen saniye daha da artıyor. Heyecan hiç durmuyor ve birçok aksiyona giriyoruz. Aksiyon sahneleri her ne kadar bol olsa da diyalog kısımları da bölümde bir o kadar önemli yer kaplıyor. Her lafınıza dikkat etmeniz gerek. Yanlış vereceğiniz bir karar ile işleri zora sokabilir veya bazı ipuçlarını kaçırabilirsiniz. Artık oyunun sonuna geldiğimizden dolayı söyleyeceğimiz her söz sona doğru gelişen gidişatı daha da ağır etkilemeye başlıyor.

Biraz da hikayenin tatminkarlığından ve gizemlerin açıklanmasından bahsedelim. Finaliyle birçok gizemi yanında götüren yapımları birçok defa görmüştük (biri Lost mu dedi). Neyse ki daha önce karşımıza çıkan tüm sır perdeleri Cry Wolf ile birer birer aralanıyor. Yaşanan beklenmedik gelişmeler de cabası. Sırların ortadan kalkması bakımından The Wolf Among Us’ın sezon finaline rahatlıkla güvenebilirsiniz. Hikaye sonu için de aynısı geçerli. Davayı kapatmakta yaşadığımız sahneler hem aksiyon hem de diyalog bakımından oldukça doyurucu. Bölüm boyunca kendimi her saniye diken üstünde hissettim.

Bir Telltale oyununun olmazsa olmazı seçimler de Cry Wolf’ta kendini çokça gösteriyor. Önceki bölümlerde verdiğiniz seçimlerin sonuçlarını birer birer görmeye başlıyorsunuz. Bunun üstüne bölümde de bolca seçim vereceğinizden dolayı ortaya şenlik çıkıyor. Heavy Rain’de yaptığımız gibi işi bambaşka boyutlara taşıyamasak da hikayenin gidişatını büyük ölçüde etkileyebiliyorsunuz.

“Sonraki sezon görüşmek dileğiyle...”

Başka bir Telltale oyununun daha sonuna geldik. Stüdyo, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmayarak hikaye ve aksiyon bakımından harika bir iş çıkarmış sezon finalinde. Eğer hala The Wolf Among Us’a başlamadıysanız sizi şuracıkta kınıyor ve derhal oyunun başına geçmenizi istiyorum. Bu karanlık masalı her oyuncu tatmalı.

Yorumlar

OYUNUN ARTI YÖNLERİ

  • Oyun hak ettiği sona ulaştı
  • Hikayedeki şaşırtmacalar ve cevaplanan sorular
  • Heyecanlı geçen diyaloglar
  • Seçimlerin etkisini görmek

OYUNUN EKSİ YÖNLERİ

  • Konsol sürümündeki teknik sorunlar
inceleme puanı
9.0
  • Grafik: 8.5/10
  • Ses / Müzik: 9.0/10
  • Hikaye / Atmosfer: 9.3/10
  • Oynanabilirlik: 8.0/10
kullanıcı puanı

13 KULLANICININ OYU

8.7
  • Puan verebilmek için giriş yapmalısınız.