KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Wolf Among Us: Bölüm 4 - In Sheep's Clothing İnceleme

Telltale Games'in macera kulvarında başı dik bir şekilde ilerleyen eseri The Wolf Among Us, "In Sheep's Clothing" isimli 4. bölümüne kavuştu. Telltale, The Walking Dead'in karanlık zombilerinden sonra hepimizin duyduğu çocukluk masallarımızdan fırlayan kahramanların oldukça heyecanlı, bir o kadar da puslu olaylara karıştığı serüvene bir yenisini ekleyerek sona bir adım kala sahneyi kapatıyor.

1. bölümle birlikte hikayeye harika bir giriş yapan oyun 2. bölümüyle ağızları açık bırakmış, 3. bölümüyle ise merak ve kuşkuyu kafalara kazımayı başarmıştı. İşlerin gittikçe detaylandığı In Sheep's Clothing gerilimi arttırarak baş kahramanımız Bigby'nin başına yeni soru işaretleri ekliyor.


"Fabletown'da herkesin bir rolü vardır."

A Crooked Mile ile gergin bir sona damgasını vuran The Wolf Among Us, In Sheep's Clothing'i olayların hemen sonrasından başlatıyor. Kahramanlarımızın kasabasında işler daha da yoğunlaşırken Snow'un başına kalan büyük görev sorumluluğu kasabadaki diğer kahramanların da kulağına giderek gitgide yayılan bir rahatsızlık durumuna geliyor. Bu noktada Snow ofiste duruşma ve işleri halletmeye çalışırken biz Bigby olarak sigaramızı yakıp her bir okun başkasına işaret ettiği olayları sırtlanmaya çalışıyoruz.

Hikaye genel olarak adım attıkça açılsa da özellikle bölümün başlarında fazla uzatılan, pek bir duruma etki etmeyen seçeneklerle ağır bir giriş yapıyor. Bölüm boyunca ziyaret ettiğimiz yerler ve seçenekler de bana diğer bölümlere nazaran biraz daha kısıtlı gibi geldi. En basitinden bu bölümde kendimi diken üzerinde hissetmeme sebep olacak, veya heyecanlanmamı sağlayacak anlık kararlarla karşılaşmadım. Aksiyon bazında ise tekrar ilk bölümlere göre daha soruşturmalı geçen bir bölümdü.

İçinde yeni karşılaşacağınız bir karakter olacak Jersey Devil'ın da dahil olduğu Fabletown'ın pis işlerine bulaşmış bir grubun peşinde, eski hayatlarının peşinde çırpınan kahramanların ihtiyaçlarından beslenen karanlık yüzlerle karşılaşacaksınız. En başta da 3. bölümden hatırlayacağınız "The Crooked Man" isimli kişi bu bölümün kilit noktası olarak kafanızda kalıyor. Bu bölümde de seçimlere göre karşılaşacağınız olaylar, bir daha karşınıza çıkmayacağını düşündüğünüz kişiler The Wolf Among Us'ın hikaye anlatışını destekler ve oyuncuyu gerçekten içine çeker düzeyde.

Aklımda kalan tek noksan bütün okların aynı tarafa dönmesiyle birlikte azalan gerilim oldu. Katilin kim olduğu hala belirli olmasa da gelişen birtakım olaylarla birlikte oyunun gidişatı bambaşka bir yere yöneldi. Oysa ilk üç bölüm boyunca karşılaştığımız yan karakterler, ufak da olsa ziyaret ettiğimiz mekanlar oyunu renklendiriyor, daha fazla deneyime şans tanıyordu.

"Bu masalın da sonu olacak mı?"

4. bölümün sona ermesiyle birlikte ilk aklıma gelen şey olayların kolay kapanmayacağı oldu. Çünkü bölüm boyunca elimize kayda değer bir şey geçmeyişi bahsettiğim gibi bölümün temposunu biraz yavaşlatıyor. Büyük ihtimalle akla kazınacak bir sonun adım sesleri bunlar. 5. bölüm "Cry Wolf" ile unutulmayacak bir macera oyununa daha imzamızı atacak olabiliriz.

Yorumlar

OYUNUN ARTI YÖNLERİ

  • Fabletown'un çeşitli karakterleri tekrar karşımıza çıkmaya devam ediyor
  • Farklı karakterlerin içinde bulundukları durumlar
  • Her zamanki gibi Bigby'nin yorumları

OYUNUN EKSİ YÖNLERİ

  • Ağır bir giriş
  • Hikaye örgüsü eski heyecanını kaybeder gibi
inceleme puanı
8.0
  • Grafik: 8.5/10
  • Ses / Müzik: 9.0/10
  • Hikaye / Atmosfer: 8.0/10
  • Oynanabilirlik: 8.0/10
kullanıcı puanı

13 KULLANICININ OYU

8.7
  • Puan verebilmek için giriş yapmalısınız.