KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Wolf Among Us: Bölüm 3 - A Crooked Mile İnceleme

The Walking Dead’in ardından hız kesmeden başka bir başarılı seriyle daha karşımıza çıkan Telltale Games, The Wolf Among Us’ın üçüncü bölümünü bizlere sundu. Masal kahramanlarının karanlık bir evrenden ekranlarımıza fırladığı bu dedektiflik hikayesi, bol sürprizi ve gerilimiyle devam ediyor. 

Aslında ikinci bölüm her ne kadar başarılı olsa da ilk bölüme göre biraz sönük kalmıştı. Üçüncü bölüm olan A Crooked Mile’ınsa nasıl bir çizgide olduğuna gelin hep beraber bakalım.

Şerifimiz İş Başında

İlk bölümünde şok bir sonla bizleri karşılayan oyunumuz aynı derecede bir etkiyi ikinci bölümün sonunda da yaşatmıştı. A Crooked Mile’da da kaldığımız yerden oyuna devam ediyoruz. Hala katilimizin peşindeyiz, bu seferse elimizde somut bir kişi var ve bu kişiyi arayış her zamankinden daha stresli. Çünkü bölümün genelinde bir zaman kısıtlaması var. Elbette bu sadece hikaye için geçerli, yani oynanışı kısıtlamıyor ancak yapacağınız seçimler süreyi aynı doğrultuda etkiliyor. Kararlarınızı doğru vermek kesinlikle yararınıza olacak. Aynı zamanda yapacağınız seçimler doğrultusunda bazı mekanlardan da mahrum kalacaksınız.

(Bölüm 1 ve 2’den spoiler)

İkinci bölümün sonunda Snow’a karşı takıntılı olan katilimizin Crane olduğunu öğrenmiştik. A Crooked Mile da oldukça agresif bir şekilde başlıyor. Amacımız elbette öncelikle Snow’u uyarmak, ardından da Crane’in peşine düşmek. Ancak Crane şehri terk etmeye hazırlanıyor ve elimizdeki tek bilgi yakında belirli bir kişiyle bulaşacağı. Bölümün genelinde bu mekanı ve buluşacağı karakteri bulmaya çalışıyoruz, fakat paralel olarak hikayede birçok gelişme yaşanıyor. Ardından olan olaylaraysa tabii ki değinmiyorum. Tek söyleyeceğim şey gerilimli anlara hazırlıklı olmanız.

(Spoiler bitti)

Zaman stresinin yanında hikaye de gayet doyurucu işlenmiş. Hiçbir şeyin oyunun süresinin uzaması için konulduğunu hissetmiyorsunuz (iki saate yakın da bir oynanış süresi var). Yan karakterler, ana hikaye boyunca karşılaşacağınız sürpriz gelişmeler, gerilimli dakikalar ve dedektiflik anları… En önemlisiyse hikayenin gerçekten gelişiyor olması. Bazı dizi ve oyunlar gibi başından her şeyi gösterip sonrasında tekdüzeleşmiyor The Wolf Among Us. Oyun üçüncü bölümle birlikte oyuncuya her daim yeni gelişmeler sunuyor ve daha da sunacağını hissettiriyor.

Seçimler de A Crooked Mile’ın başarılı noktalarından bir tanesi. Hem küçük hem de büyük birçok karar anıyla karşılaşacaksınız. Sayıları da gayet yeterli düzeyde. Üstelik ikinci bölüme kıyasla etkileri daha tatmin edici boyutta olmuş.

“Kaldı Geriye İki Bölüm”

The Walking Dead’le birlikte başarılı bir şekilde ilerlemeye devam eden The Wolf Among Us’tan etkileyici bir bölüm daha geldi. Merak uyandırıcı hikayesi de oyuncuyu sürüklemeye devam ediyor ve birçok defa zor kararlar vermek durumda kalıyorsunuz. Darısı bir sonraki bölüme diyerek In Sheep’s Clothing’i iple çekmeye başladım.

Yorumlar

OYUNUN ARTI YÖNLERİ

  • Hikaye gelişimi ve akışı
  • Güçlü karakterler ve karakter gelişimi
  • Gerilimli dakikalar

OYUNUN EKSİ YÖNLERİ

  • Teknik sorunlar
inceleme puanı
8.8
  • Grafik: 8.5/10
  • Ses / Müzik: 9.0/10
  • Hikaye / Atmosfer: 9.0/10
  • Oynanabilirlik: 8.8/10
kullanıcı puanı

13 KULLANICININ OYU

8.7
  • Puan verebilmek için giriş yapmalısınız.