KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Walking Dead: Sezon İki - Bölüm 3 İnceleme

Yeni bir ay ve yeni bir Telltale oyunuyla daha karşınızdayız. The Walking Dead’in yanına The Wolf Among Us’ı da katarak sağlı sollu vurmaya başlayan stüdyonun hiç acıması yok. The Wolf Among Us’ın son çıkan üçüncü bölümü oyuncuları her bakımdan etkilemeyi başarmıştı. Yapımcı ekip The Walking Dead’de de geri kalmak istemeyerek üçüncü bölümüyle vahşetin kapılarını aralıyor.

“Buralar Hep Kan Olacak”

The Walking Dead: Sezon İki - In Harm’s Way’de fark edeceğiniz en büyük değişiklik vahşet kat sayısı olacak. Konusunu zombiden alan bir oyunun kanlı olması kaçınılmaz. Fakat sezonun üçüncü bölümü vahşet dozunu daha da yukarılara taşıyor. Çoğunlukla insanların başına gelen kanlı sahneler bölümün can alıcı noktası olmuş. Hikayenin de vahşeti durdurma konusunda hiç yardımcı olduğu söylenemez. Karşımızda yine vurucu bir bölüm duruyor.

-Önceki bölümlerden spoiler-

İkinci bölümde grubumuzun baş belası olan Carver’la bizzat tanışmıştık. Sonlarda da kendisi tarafından bir saldırıya uğrayarak kaçırılmıştık. Üçüncü bölümse tam bu noktada başlıyor. Carver’ın topluluğuna gidiyor ve hapishaneye benzer günlerimize başlangıcımızı yapıyoruz.

Bölümde vahşetin bolca yer aldığını söylemiştim. Aynı oranda gerilim de kendini göstermekten çekinmiyor. Yeni topluluğumuzda ziyaretçi (!) olarak yer almamıza rağmen sürekli diken üstündeyiz, çünkü daha önce Carver’ın neler yapabileceğine şahit olmuştuk. Ancak bunları hatırlamanıza gerek yok. Carver hatırlatmasını yapmaktan çekinecek bir varlık değil.

Tahmin edebileceğiniz üzere bölümün teması Carver’ın topluluğundan kaçmak üzere kurulu. Bu sebeple de In Harm’s Way gerilim dozajı oldukça yüksek bir bölüm. Aynı zamanda hikayenin gelişimi de takdire şayan. Yeni karakterlerle tanışıyor, başımıza gelmeyen kalmıyor ve kendinizi kişiliğinizi sorgularken bulabiliyorsunuz. The Walking Dead’den bekleyeceğiniz her şey yerli yerinde.

-Spoiler bitti-

“Kızım Sana Ne Oldu?”

Biraz da bölümde hoşuma gitmeyen taraflara değineceğim. Clementine’ın gelişimine her geçen bölüm tanık olmaya devam ediyoruz. Fakat In Harm’s Way’de bu gelişim biraz fazla abartılmış. Küçük bir kız çocuğunu mu yönetiyoruz, yoksa otuz yaşında bir adam mı belli değil. Her işe bizim atılmamız artık abes kaçmaya başladı. Sonraki bölümlerde Clementine’ın zayıf yönlerini biraz daha fazla görsek daha yerinde olur.

Eleştireceğim diğer tarafsa seçimlerin bu kez çok da önemli olmaması. İlk bölümdeki seçim-sonuç sıkıntısı üçüncü bölümde de tekrar ediyor. Bölümün sonunda vereceğiniz karar haricinde oyunun gidişatını değiştirecek bir seçim yapma imkanına sahip değilsiniz.

Saydığım bu iki eksi yöne yöne rağmen The Walking Dead: Sezon İki - In Harm’s Way başarılı bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Hikayenin gidişatına ve karşılaşacağınız vahşete bakmaktan dolayı kafanızı pek kaldıramayacaksınız. Bu yönüyle eksikliklerini kapatmayı başarmış In Harm’s Way. Bir sonraki bölümün hatalardan arınmış olmasını temenni ediyor, hepinize bol zombili günler diliyorum.

Yorumlar

OYUNUN ARTI YÖNLERİ

 • Vahşetin artması
 • Gerilimin bölüm geneline yayılması
 • The Walking Dead’e yakışır bir hikaye

OYUNUN EKSİ YÖNLERİ

 • Teknik sorunlar
 • Clementine’ın her işe koşması
 • Seçimler yeteri kadar etkili değil
inceleme puanı
8.6
 • Grafik: 8.2/10
 • Ses / Müzik: 9.0/10
 • Hikaye / Atmosfer: 9.0/10
 • Oynanabilirlik: 8.0/10
kullanıcı puanı

21 KULLANICININ OYU

8.3
 • Puan verebilmek için giriş yapmalısınız.