KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Haftanın IOS Oyunu: Hill Climb Racing

Bu hafta sizlere son dönemde oldukça popüler olan Fingersoft'un geliştirdiği Hill Climb Racing'i tanıtacağız. Dilerseniz ekran görselleri ile oyunu tanımaya başlayalım. 

Yazıya girmeden önce sizleri uyaralım. Hill Climb Racing bağımlılık yapabilir. :)Oyunun ikonuna tıkladıktan sonra sizi yukarıdaki ekran karşılıyor. Bura görmüş olduğunuz kırmızı araba açık olarak geliyor. Dilerseniz ileride topladığınız altınlar ile başka araçlar alabiliyorsunuz. 

Next'e dokunduğumuzda bölüm seçme ekranı beliriyor. Yine araba seçme menüsünde olduğu gibi burada da ilk bölüm açık geliyor. İleride topladığınız altınlarla yine farklı bölümler açabiliyorsunuz. 

Bu ekranda ise il başta seçmiş olduğumuz aracımızı geliştirebiliyoruz. Tabii yeteri kadar altınımız olduğu sürece. :) Dilerseniz artı oyunu oynayalım. 

Oyunda tepeleri, dik yokuşları çıkarak gidebildiğiniz en uç noktaya gitmeye çalışıyorsunuz. Tabii istenen mesafeleri geçtikçe extra altın kazanabiliyorsunuz. Örneğin 300 metre gittikten sonra ise belirli bir altın veriliyor. Daha sonra 600 metreyi geçmeniz gerekiyor. 

Sağ'da gaz solda ise frenin bulunduğu kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Arabayı kimi zaman takla attırmadan sürmek zor olasa da kontroller olabilecek en iyi sadelikte. (Zaten daha sade olsa oynanamaz bir hal alırdı.)

Eğer takla atar şoförün boynunu kırarsanız veya benziniz biterse böyle bir ekran geliyor karşınıza. Burada ne kadar mesafe kat ettiğiniz, kaç altın aldığınız, kaç kere takla attığınızı gösteren bilgiler yer almakta. 

Oyunun tekrar özelliğini belirtmeden geçmek olmaz tabii. Öldükten sonra oynayışınızı seyredip, paylaşabilirsiniz.

Eğer isterseniz oyunda gerçek para ile altın satın alıp bölümleri veya diğer araçların kilidini açabiliyorsunuz. 

Toparlamak gerekirse Hill Climb Racing, basit ancak bir o kadar bağımlılık yapan bir oyun. Ücretsiz bir şekilde indirilebilen araba oyunu, 17mb büyüklüğünde. Eğer oyun hoşunuza gittiyse buradan   veya aşağıdaki barkod okuyucusundan oyunu indirebilirsiniz. 

Yazar: Utku Utkucu

7 Eyl 2013

Yorumlar

OYUNUN ARTI YÖNLERİ

  • Eğlenceli vakit geçirmek için uygun
  • Fingersoft firmasının geliştirmiş olması
  • Grafikler komik ve sempatik

OYUNUN EKSİ YÖNLERİ

  • Bir süre sonra rutine bağlayabiliyor
  • Basit bir mobil oyun
editör puanı
  • Grafik: /10
  • Ses / Müzik: /10
  • Hikaye / Atmosfer: /10
  • Oynanabilirlik: /10
kullanıcı puanı

0 KULLANICININ OYU

0.0
  • Puan verebilmek için giriş yapmalısınız.