KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yıllar Sonra Bioshock'un Bir Gizemi Daha Deşifre Edildi

Video oyunları bizlere dünyaları sunuyorlar. Hem de o kadar geniş dünyalar ki, kimi zaman içinde kaybolup gidiveriyoruz. Ancak çoğu zaman bize sundukları bu geniş dünyaların içinde, bir yerde gizli kalmış olan ilginç ayrıntılar da keşfedilmeyi bekliyor. Kimi zaman bu ayrıntılar tesadüfen keşfedilirken, kimilerinin keşfedilmesi ise bazen yıllar sürebiliyor... Bazıları ise belki de hiçbir zaman keşfedilemeyecek. Bunu bilemeyiz, ama kısa bir süre önce Bioshock ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Yıllar Sonra Bioshock'un Bir Gizemi Daha Deşifre Edildi

4chan sitesinde gündeme gelen konu, ilk olarak bir kullanıcının kendisinin 2K Marin ekibinden bir geliştirici olduğunu, Bioshock oyununun diğer platformlara uyarlanmasının yanı sıra Bioshock 2 projesinde de yer aldığını söylemesiyle başladı. Sitedeki diğer kullanıcılar ise ilk başta bu kullanıcının sahte olduğu yargısına vardılar. Geliştirici gerçekten kendisinin 2K Marin ekibinden bir geliştirici olduğunu kanıtlayabilmek için bazı deliller sunması gerekiyordu ve o da oldukça can alıcı bir delil ile 4chan kullanıcılarının karşısına çıktı. Kullanıcının sunduğu delile göre, Bioshock oyununda Ryan ile bizzat karşılaştığınız Hephaestus'un ikinci yarısına gitmek gerekiyor. Burada Incinerate'i kullanın. Akabinde bulunduğunuz alanda ikinci kez kullanın. Bu sayede araya bir sahne girecek. Sahne başladığında ise öleceksiniz, ama kendinizi bir şekilde haritanın dışında kalan Vita Chamber bölgesine bulacaksınız. Art Captions'ı açın ve Paul Hellquist hakkında bir geliştirici tarafından yazılmış olan işini yapmadığı yönünde bir mesaj göreceksiniz. Bu teknik hatayı henüz kimse bulmuş değil, ama bu hata, oyunun çıktığı bütün platformlarda mevcut.

Kullanıcının sunduğu bu delilden sonra, Gameranx sitesinde serbest gazetecilik yapan Nick Monroe, site üzerindeki birkaç farklı gönderiden yaptığı derleme ile Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla, bahsi geçen kullanıcının kendisinin gerçekten eski bir 2K Marine geliştirici olduğunu kanıtlayabilmek için Bioshock oyunundaki bir teknik hatayı kanıt olarak kullandığını ve bunun tamamıyla gerçek olduğunu belirtti. Bunun üzerine ise 4chan sitesindeki kullanıcıların da geliştiricinin gösterdiği yoldan gittiklerini ve bahsi geçen yazının ekranda Bioshock oyunu içerisinde ortaya çıktığını görmüşler. Hatta bu olay oyunun HD uyarlamasında bile ortaya çıkıyormuş. Açıkçası Bioshock ile ilgili bu gizemin bu zamana kadar ortaya çıkmamış olmasına bakacak olursak, kim bilir halen ortaya çıkmamış ne gizemler vardır?

Yorumlar