KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yerli VR Oyunu Smell of Death'ten İlk Video

Her türlü analize göre oyun dünyasının geleceği VR cihazlarda ve bunlar için üretilmiş oyunlarda yatıyor. Birçok şirket kendine ait VR cihazlar çıkarmaya devam ederken, stüdyolar da oyunlar geliştirmeye başlamış durumda. Bu kervana katılan stüdyolardan bir tanesi de Türkiye'de faaliyet gösteren Alkame Game.

Sanal gerçeklik cihazlarının geleceğin teknolojisi olacağına inanan Alkame Games ekibi 4 kişiden oluşmakta. Uzun yıllardır bilişim sektöründe bulunan grup, rotasını tamamen farklı bir yöne çevirerek sanal gerçeklik alanında Türk yapımı bir oyunla boy göstermeye hazırlanıyor. 

Kuvvetli rakiplerinin bulunduğunun farkında olan ve onlarla rekabet güçlerinden emin olan Alkame Games, uzun bir maratonun ardından demosunu Steam’e çıkarmaya hazırlandıkları Smell of Death isimli oyunlarının oynanış videosunu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Steam üzerinden satış yapmayı planlayan Alkame Games bu alanda oldukça iddialı.

Smell of Death, bir bilinmezliğin ortasında kalmış bir kişinin mutasyona uğramış insanlara karşı verdiği hayat mücadelesini konu alıyor. HTC Vive cihazının yüksek mekanik ve yüksek gerçeklik sağlama özelliklerini en hat safhada kullanan “Smell of Death”, başlığı kafanıza geçirdiğiniz anda sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor.

Kendinizi aniden müthiş bir aksiyon, gerilim ve korkunun içinde buluyorsunuz. Hep hayali kurulan FPS oyunu “Smell of Death” ile gerçek oluyor. Ambiyansın büyüsüne kapılan oyuncu, silahını eline alıp korku ve gerilim içerisinde kendisini hedef almış mutantları öldürürken zamanın ve gerçekliğin dışına çıkıp bambaşka bir dünyada olmanın hazzına varıyor.

Yorumlar