KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yeniden Çekilecek RE Filmleri İçin Aranan Kan Bulundu

Dünya genelinde bir marka haline gelmiş olan Resident Evil serisi, bu zamana kadar birçok oyun, sonuncusu sil baştan yapılmış olan üç animasyon film ve altı serilik bir beyaz perde uyarlaması ile ününe ün katmıştı. Katmaya da devam ediyor. Halihazırda geliştirilme aşamasında olan Resident Evil 2 (2019) ise yeni durak olacak. Öte yandan, bu zamana kadar karanlıkta kalmış olan bir de sil baştan beyaz perde uyarlaması vardı. Ne durumda olduğunu uzun zamandır merak ettiğimiz bu konu ile ilgili müjdeli bir gelişme yaşandı ve senaryo yazarı ve yönetmen bulundu.

Yeniden Çekilecek RE Filmleri İçin Aranan Kan Bulundu

Geçtiğimiz senenin Mayıs ayı içerisinde, Constantin Film tarafından Variety  sitesine Resident Evil serisinin beyaz perde uyarlamasının sil baştan alınacağını öğrenmiştik. Ne var ki, başrol koltuğunda kimin oturacağı ve yönetmenin kim olacağı hakkında herhangi bir detay verilmemişti. Haliyle konu hakkında da hiçbir şey söylenmemişti. Tek bildiğimiz, The Conjuring ve son olarak Aquaman filminin de yönetmeni olan James Wan'ın üretici olacağıydı. 

Bu gelişmeden yaklaşık bir buçuk yıl sonra, bugün yine  Variety sitesinin kaynakları tarafından aktarılan bilgiye göre Constantin Film, 47 Meters Down filminin yönetmeni Johannes Roberts ile anlaşmaya varmış. Roberts, sil baştan çekilecek olan Resident Evil filmlerinin hem senaryosunu yazacak hem de yönetecek. Toplamda altı bölümden oluşacağını öğrendiğimiz filmlerden ilkinin çekimlerine, yepyeni bir kadro ile 2019 yılında başlanması bekleniyor.

Milla Jovovich tarafından canlandırılan Alice karakterinin başından geçenlerin anlatıldığı seri, 2016 yılının Aralık ayında vizyona giren Resident Evil: The Final Chapter ile sona ermişti. Ters giden bir deney sonrasında, Alice, yalnızca Raccoon City sokaklarında kol gezen zombiler ile değil, aynı zamanda da Umbrella ile de başa çıkmak zorunda kalmıştı. Seri genelindeki köklü karakterlere ek olarak sembolik düşmanları da gördüğümüz beyaz perde uyarlaması serinin yönetmenliğini, Paul W. S. Anderson yapmıştı.

Yorumlar