KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yeni PlayStation Resmiyet Kazandı

Yeni PlayStation konsolu PlayStation 5, ara ara gündeme gelerek hayali bir şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu zamana kadar hakkında birçok iddia çıktı, ama Sony cephesi bu zamana kadar elle tutulur hiçbir şey söylememişti. Ta ki bugüne kadar... Sony Üst Yöneticisi Kenichiro Yoshida, resmi bir dille yeni PlayStation konsolu için çalışmalara başlandığını onayladı.

Yeni PlayStation Resmiyet Kazandı

Mevcut PlayStation 4 konsolu 2013 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkmıştı. Çıkışından bu yana geçen sürede, öncelikli olarak kendisine has Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, inFamous: Second Son, Gran Turismo Sport, God of War, Detroit: Become Human, Marvel's Spider-Man gibi oyunlarla bizleri büyülemişti. Listede, bundan sonraki zamanda çıkacak olan Days Gone, Death Stranding, The Last of Us: Part II ve Ghost of Tsushima gibi oyunlar yer alıyor ve bu oyunlar da bu zamana kadar çıkanlar kadar iddialı olacaklar. Ancak her teknolojik aletin olduğu gibi PlayStation 4 konsolunun da ömrü yavaş yavaş dolmaya ve bayrağı sıradaki PlayStation konsoluna verme zamanı yaklaşıyor. Peki Sony bu konuda ne düşünüyor?

Belli ki artık Sony de sıradaki nesle geçmenin zamanının geldiğinden emin olmuş. Öyle ki, Financial Times ile konuşan Kenichiro Yoshida, "Bu noktada, yeni nesil bir donanıma sahip olmanın gerekli olduğunu söyleyebilirim." yorumunda bulundu. Yalnız sizin de dikkatinizi çekmiştir ki, Yoshida, 'PS5' veya 'PlayStation 5' yorumunda bulunmadı. 

Açıkçası E3 2018 fuarında duyurulan The Elder Scrolls VI ve Starfield için en erken 2020 yılının düşünüldüğünü ve E3 2017 fuarında duyurulmuş olan ve 2019 yılının sonunda oynanabilir beta aşamasına ulaşılmasının hedeflediği Beyond Good and Evil 2 oyununu hesaba katacak olursak, Sony cephesinin yeni nesil konsol için çalışmalara başladığının duyurulması aslında pek de şaşırtıcı olmadı. Belki de çok önceden çalışmalara başlanmıştır, ama daha yeni oyun dünyası ile paylaşılmış da olabilir. Bu konuda kesin bir yorum yapmak güç, ama öyle ya da böyle sıradaki PlayStation konsolunun resmiyet kazandığını duymak sevindirici oldu.

Yorumlar