KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yeni FNAF Oyununun Duyurulmasıyla İptal Edilmesi Bir Oldu

Oyun dünyasında pek veya belki de hiç alışık olmadığımız bir durum gerçekleşti. Bu zamana kadar duyurulmadan iptal edilmiş veya duyurulduktan sonra, elde olmayan çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilen oyunlar görmüştük. Ama duyurulması ile iptal edilmesinin bir olduğu oyunları pek gördüğümüz söylenemez. Ne var ki, Five Nights at Freddy's serisinin yeni oyunu belki de bir ilke imza atmış olabilir.

Yeni FNAF Oyununun Duyurulmasıyla İptal Edilmesi Bir Oldu

Bilhassa korku oyunlarının hayranı olup da Five Nights at Freddy's serisini bilmeyen yoktur. Ürkütücü bir pizza dükkanında, hayvan şeklindeki robotlar ile beş gece geçirmemizin beklendiği seri, iki yılda beş oyun ile birlikte karşımıza çıktı. Sadece tek bir kişi, Scott Cawthon tarafından geliştirilmiş olan serinin yeni oyunu, belli ki bir süredir geliştiriliyormuş. Daha doğrusu geliştiriliyordu. Bunun nedeni ise Cawthon tarafından yapılan açıklama ile bir süreliğine seri ile ilgilenmeyecek oluşu.

Scott Cawthon Five Nights at Freddy's serisinin yeni oyunu ile ilgilenmeyi neden bıraktığı ile ilgili öne sürdüğü nedenler, yeni oyunu öncekilerden daha iyi yapma bilincinin üzerinde oluşturduğu baskı ve hayatında olup biten şeylere karşı ilgisiz kalmış olduğu şeklinde sıralanıyorlar. Diğer daha küçük geliştiricilerin aksine, Scott Cawthon, iptal edilmiş olan oyun ile ilgili herhangi bir fikir alışverişinde bulunmayacağını veya herhangi bir şey açıklamayacağını dile getirirken, artık hakkında konuşmayı tercih etmeyeceğinin de altını çizdi. İşin güzel yanı şu ki, Cawthon, serisi tamamıyla bırakmış değil. Ama yeni oyun yakın bir zamanda çıkmayacak. Öte yandan, Blumhouse Productions tarafından geliştirilmekte olan beyaz perde uyarlaması ve VR için ayrıca bir oyunun geliştirilmekte olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar