KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yeni Far Cry Oyunu, Far Cry: New Dawn Olacak

Yıl genelinde birçok fuar, etkinlik ve şov gerçekleşiyor. Duyurulmasının büyük bir sabırsızlıkla beklendiği oyunların duyuruları ile karşılaştığımız bu fuarlar, etkinlikler ve şovlar öncesinde de birçok sızıntının yaşanması da artık bir gelenek haline geldi. Hatta öyle ki, herhangi bir sızıntı yaşanmadan duyurulan oyunlar bizleri kimi zaman daha çok şaşırtıyor. VGX 2018 de bir istisna olmadı. Eğer yaşanan bir sızıntı doğru ise, yeni Far Cry oyununun adının Far Cry: New Dawn olacağı ortaya çıktı. Hatta yetmedi, bir de kutu görselini gördük.

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Ubisoft, VGX 2018 öncesinde yayınladığı tanıtım videosu ile şov gecesinde yeni Far Cry oyunu duyuracağını açıklamıştı. Far Cry 5 oyununun üzerinden çok da fazla zaman geçmeden yapılan bu açıklama, biraz sürpriz oldu diyebiliriz. Öte yandan, tanıtım videosu bizlere Far Cry 5 oyunu ile bağlantılı yeni bir yan senaryolu Far Cry oyunu ile karşılaşacağımızı belgeliyordu. Bugün yaşanan sızıntıya kadar, bu yeni oyun ile ilgili olarak merak ettiğimiz bir nokta da oyunun adı ve nasıl bir kapak tasarımına sahip olacağıydı, ama sağ olsun Twitter kullanıcısı Nibellion, merakımızı fazlası ile giderdi.

Hesabı üzerinden paylaşım yapan Nibellion, yeni Far Cry oyununun adını sızdırdı: Far Cry: New Dawn. Bu sızıntı, beraberinde oyunun kutu görselini de ortaya çıkarttı. 


There it is pic.twitter.com/oMAGRlTFMF

— Nibel (@Nibellion) 6 Aralık 2018


Sizin de görselde gördüğünüz üzere, birinin elinde değişik bir model arbalet ve diğerinin de elinde tabanca olan iki çılgın hanımefedi ve esir aldıkları talihsiz talihli bir beyefendi var. Fazlasıyla RAGE 2 oyununu anımsatan tasarıma bakacak olursak, bu yeni oyunda başımız epey derde girecekmiş gibi görünüyor. Yöneteceğimiz karakter ise muhtemelen bu beyefendi olabilir. Şimdilik bilmiyoruz, ama öğrenmek için fazla bir zaman beklememiz gerekmeyecek. Gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yorumlar