KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Yeni BioShock Oyunu Geliştirilme Aşamasında

BioShock serisi, oyun dünyasına katılan en ilginç serilerinden bir tanesiydi. Öncelikli olarak 2007 senesinde Xbox 360 ve PC için çıkmış olan ilk BioShock, ertesi sene ise PlayStation 3 kullanıcılarıyla buluşmuştu. 1960 yılında geçen oyunda, Atlantik okyanusuna düşen uçaktan kurtulan tek kişi olan Jack'in su altı şehri olan Rapture şehrini keşfetmesiyle olayların fitili ateşleniyordu. Amacımız, Splicers olarak adlandırılan ve ADAM adı verilen genetik bir maddeye bağımlı olarak yaşayan şehir halkına karşı savaşarak şehirden kurtulmaya çalışmaktı. Tek umudumuz ise, ailesi ile güvenli bir şekilde yüzeye çıkmak için uğraşan Atlas isimli bir adamdı. İlk oyunun sağladığı başarıdan sonra ise ikinci oyun ve BioShock Infinite adı altındaki üçüncü oyun, PlayStation 3, PC ve Xbox 360 platformlarında satışa sunulmuştu. 

Yeni BioShock Oyunu Geliştirilme Aşamasında

2014 yılının Şubat ayında, yaşanan işten çıkartmalar ile Irrational Games  stüdyosunun küçülmeye gitmesi ve serinin yönetmeni Ken Levine'in bu tarz büyük oyunların kendisinde baskıya neden olduğunu öne sürmesi, serinin kaderinin 2K Games şirketinin ellerine bırakılması anlamına geliyordu. Bildiğiniz gibi 2013 yılından beri herhangi bir yeni BioShock oyunu göremiyoruz. Her ne kadar bir ara yeni oyununun geliştirildiğine dair söylentiler çıkmış olsa da, devamında herhangi bir duyuru gelmemişti. Ta ki bugüne kadar... 

Kotaku sitesinden Jason Schreier tarafından yayınlanmış olan 2K Games şirketine bağlı, çok gizli olduğu iddia edilen ve Mafia III oyunu ile tanıdığımız Hangar 13 stüdyosuna yakın bir stüdyo, yeni BioShock oyunu üzerinde çalışıyor. Unreal motoru ile geliştirilmekte olan oyunun şu andaki kod adı ise Parkside. Söylenene göre Hangar 13 stüdyosundaki birçok geliştirici bu yeni projeye geçiş yapmak istiyorlarmış, ama projenin çok fazla geliştiriciye ihtiyacı olmadığı ve çoğu stüdyonun düştüğü hataya düşmek istemedikleri için de akıllıca hareket etmeyi tercih ediyorlarmış. Şimdilik proje hakkında herhangi bir bilgi yok, ama ilerleyen zamanlarda yeni söylentiler veya yeni bilgiler geldiği sürece sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın!

Yorumlar