KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Walmart Kanada Sızıntısı Teknik Bir Hataymış

Geçtiğimiz Çarşamba günü, yeri yerinden oynatan bir olay yaşanmıştı. Öyle ki,  Walmart Kanada üzerinde bir sızıntı yaşanmış ve kesin olarak onaylanmamış birçok oyun ortaya çıkmıştı. Hem de E3 2018 fuarının öncesinde... Bu tabii ki yayıncılar için partinin bozulduğu anlamına geliyordu. Yaşanan bu gelişmeye ise sadece Bethesda tepki göstermişti. Twitter üzerinden reaksiyon gösteren Amerikan menşei yayıncı, yaptığı durum güncellemeleri ile muhtemelen bir  RAGE 2 duyurusuna işaret etti. En azından bizim tahminimiz bu yönde oldu. Öte yandan, Walmart Kanada ise bugüne kadar sessizliğini korumuştu, ama artık ünlü perakendecinin bir açıklama yapması gerekiyordu. Ne var ki, beklenen açıklama bugün itibarıyla yapıldı.

Walmart Kanada Sızıntısı Teknik Bir Hataymış

Motherboard sitesi Walmart Kanada ile iletişime geçip, işin gerçeğini öğrenmeye isteyerek bir e-posta gönderdi. Perakendeci tarafından yapılan geri dönüşte ise yaşanan olayın, veri tabanında meydana gelen teknik bir arıza olduğunu ileri sürüldü. "Walmart, belirli ürünlerin kısa bir zaman aralığında internet sitemize yerleştirilmesine yol açan teknik bir hata ile karşılaştı,"  yorumunda bulundu Walmart Kanada sözcüsü Anika Malik, Motherboard sitesinin e-postasına yazdığı cevapta ve devam etti. "Yerleştirilen eşyalar spekülatif ve sadece oyun yayıncıları çıkışın duyurusunu onaylayabilir. Bunun neden olduğu her bir karışıklık için özür dileriz. Oyun topluluğu gibi, Walmart da o duyuruları sabırsızlıkla bekliyor."

Hâl böyle olunca, Bethesda tarafından yapılan durum güncellemelerin akıbetini de merak etmeye başlamadık değil. Amerikan menşei yayıncı sızıntı hadisesi ile dalga geçmek için Twitter gönderileri yayınladı ise sorun olmayabilir, ama RAGE 2 için gerçekten bir duyuruya hazırlanılıyordu ise, o zaman Walmart Kanada tarafından yapılan açıklama da Bethesda açısından can sıkıcı olacaktır. Bunu da yarın itibarıyla öğreneceğiz.

Yorumlar