KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

VGX 2018'de, Yeni Bir Far Cry Oyunu Duyurulacak

The Game Awards 2018 şovu yaklaştıkça, haliyle oyun dünyasındaki heyecan da katlanarak artıyor. Bu senenin şovu ise, son yıllardaki en unutulmaz şovlardan bir tanesi olacakmış gibi görünüyor. Halihazırda ondan fazla oyun duyurusunun yapılacağı gecede, Ubisoft da yeni bir Far Cry duyurusu yapacak.

Fransız yayıncı Ubisoft, bildiğiniz gibi bir ana seri bir de yan seri Far Cry oyunlarını dönüşümlü olarak satışa sunuyor. Mesela 2012 yılındaki Far Cry 3 sonrasında, Far Cry 3: Blood Dragon satışa sunulmuştu. Bu iki oyun sonrasında ise, Far Cry 4, Far Cry Primal ve Far Cry 5 oyunları piyasadaki yerlerini almışlardı. Şimdi isesıra geldi bir yan senaryolu Far Cry oyununa. Beklenen duyuru ise The Game Award 2018 şovunda yapılacak. Bununla ilgili olarak da Ubisoft, kısa bir tanıtım fragmanı yayınladı.

Tanıtım fragmanına bakacak olursak, bu yeni oyunun geçeceği yer ve işleyeceği konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olabiliyoruz. Bilhassa da anlatımcı tarafından sarf edilen "Hiçbirimiz sona hazırlıklı değildik. Alevler her şeyi yuttu. Ve ölüm vadimiz boyunca yayıldığında, dünyamız soğuk ve karanlık bir hale geldi. Yıllar süren yağmur, uğuldayan rüzgarlar, mavi gökyüzüne ve gelişen yeni dünyaya öncelik tanıdı. Umutlanmıştık. Yanılmıştık." söylemlere bakacak olursak. Fragmanda gördüğümüz ortam, aslında bizlere hiç de yabancı değil. Far Cry 5 oyununda gördüğümüz Hope County.


Eğer Far Cry 5 oyununu oynamadıysanız veya bitirmediyseniz, bu kısımdan sonrası sizler için spoiler barındırıyor olacak.


Bildiğiniz gibi Far Cry 5 oyununun iyi sonunda, Joseph Seed ağabeyimizi tutuklayıp da götürmeden hemen önce bir nükleer başlıklı füze saldırısı oluyor ve Hope County neredeyse siliniyordu. Fragmanda gerçekleşen nükleer başlıklı füze saldırısına bakacak olursak ve bunu da anlatımcının sözleri ile birleştirecek olursak, bu yeni yan senaryolu Far Cry oyununun saldırı sonrasındaki Hope County bölgesinde geçebileceğini tahmin edebiliriz. Ama yine de resmi duyuruyu beklemek daha doğru olacaktır.

Yorumlar