KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Tomb Raider Çizgi Romanı Survivor’s Crusade Geliyor!

Şimdilik Shadow of the Tomb Raider bizlere oldukça uzakta, ama Lara Croft bu senenin sonlarına doğru geri dönecek. Öyle ki, Dark Horse Comics, Tomb Raider: Survivor’s Crusade çizgi-roman serisinin duyurusu yaptı.

Bizleri Indiana Jones, Predator, RoboCop, The Thing, Star Wars, The Terminator, Buffy the Vampire Slayer, Planet of the Apes, Let Me In ve Avatar: The Last Airbender gibi birçok ünlü film ve serinin çizgi-romanları ile buluşturan Dark Horse Comics için sırada Tomb Raider serisine kaldığı yerden devam etmek var. Bu zamana kadar beş seri çıkartılmış olan Tomb Raider serisi için yeni bir takım tarafından hazırlanmakta olan Tomb Raider: Survivor’s Crusade adı altında yeni bir çizgi-roman serisinin duyurusu yapıldı.

Senaryo olarak Rise of the Tomb Raider oyununun konu alınacağı Tomb Raider: Survivor’s Crusade ile ilgili olarak yayıncı, "Lara Croft'un bitirilmemiş bir işi var. Trinity ile Sibirya dolaylarında yüzleştikten sonra, babasının ölümünün arkasındaki sırrı ortaya çıkarmak için harekete geçmişti. Yetisini sonuna kadar zorlayarak ve kendisini cevaplardan daha çok sorulara yol açan ipuçlarını takip ettikten sonra, Lara gerçeği ortaya çıkartmak için her şeyi bir sıraya dizmeye hazırdı." yorumunda bulundu. 


Eğer Rise of the Tomb Raider oyununu oynamadıysanız, bu kısmı atlayıp, bir sonraki paragrafa geçmenizi tavsiye ederiz.


Rise of the Tomb Raider sırasında, Lara Croft, inandığının aksine babasının intihar etmediğini öğrenmişti. Bunun aksine, dini suikastçilerin ve askerlerin antik doğaüstü birliği olarak bilinen Trinity ajanları tarafından öldürülmüştü. Bunun nedeni ise saklamakta oldukları sırra oldukça yakın olmasıydı.

Anlaşılan o ki, senaryosu Jackson Lanzing ve Collin Kelly tarafından kaleme alınmış olan Tomb Raider: Survivor’s Crusade bu konuyu ele alacak. Sanat çalışmasının Ashley A. Woods tarafında yapılacağı çizgi-romanın renklendirmesi, Michael Atiyeh ve kapak tasarımı ise Hannah Fisher tarafından yapılacak. 

Toplamda dört bölüm halinde sunulacak olan Tomb Raider: Survivor’s Crusade serisinin ilk bölümü, 22 Kasım 2017 tarihinde yayınlanacak.

Yorumlar