KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

THQ Nordic, Dünya Kupasını E3 2018'e Tercih Etti!

THQ, THQ Nordic adı altında geri döndükten sonra, epey sağlam adımlarla ilerliyor. Öncelikle Darksiders III oyununu duyuran şirket, sonradan da Koch Media isimli bir başka şirketi satın almıştı. Halihazırda da Biomutant, az önce bahsi geçen Darksiders III ve This is the Police 2 adıyla geliştirilmekte olan birçok iddialı yapımı bulunuyor. Ancak THQ Nordic, E3 2018 fuarını es geçecek.

THQ Nordic, Dünya Kupasını E3 2018'e Tercih Etti!

Söz konusu açıklama ise bugün itibarıyla yapıldı. Bir hayli şaşırtıcı olan bu gelişmenin temelinde yatan ise bir hayli ilginç. Hatta bir nevi 1 Nisan şakası olarak düşünülebilir, ama o günü geride bırakalı çok oldu. Bildiğiniz gibi bu sene Haziran ayında Dünya Kupası var ve Rusya'da düzenlenecek. Tarih olarak ise tam da E3 2018 fuarının ortasına denk geliyor. İsveçliler maç izlerken bira içmeye bayılıyorlar, ama Amerika ve Rusya arasındaki zaman farkından dolayı, maçlar oldukça erken saatlere denk geliyor olacak. İsveç menşei olan THQ Nordic ise yaptığı açıklama ile böyle bir durumun kendileri için hiç de uygun olmayacağını ve bu nedenle de E3 2018 fuarına katılımda bulunmayacaklarını resmi olarak açıkladı.

Öte yandan, THQ Nordic her ne kadar E3 2018 fuarını es geçecek olsa da, 21 - 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan GamesCom 2018 fuarı ve sonrasında düzenlenecek olan PAX West etkinliğine katılımda bulunacak. Bu iki yerde de Darksiders 3, BioMutant, Fade to Silence, Wreckfest ve henüz duyurusu yapılmamış olan yapımlarının da gösterimini yapacağını resmi olarak onayladı.

Yorumlar