KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Walking Dead'in 3. Sezonu Bu Seneyi Pas Geçti

Telltale'in yeni açıklamasına göre The Walking Dead'in üçüncü sezonunu bu sene içinde göremeyeceğiz. Stüdyo şu anda episodik macera oyunları konusunda bayağı yoğun olmasına karşın The Walking Dead için 2016'yı düşünüyor. Tabii şimdilik bu sadece bir tahmin.

"Dizi kültürüne ayak uydurmaya çalışıyoruz, döneceğiz."

Telltale'den Job Stauffer isimli bir temsilcinin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla birlikte hayranlar maalesef The Walking Dead serisi için biraz daha bekleyecekler. Ancak sizlerle paylaştığımız The Walking Dead'in shooter oyunu haberi, büyük ihtimalle firmanın şu sıralar uğraştığı yapımlar arasında ve The Walking Dead'te ilk sezonun 400 Days paketi gibi ayrı bir standalone bölümü olarak çıkabilir.

Telltale şu sıralar bildiğimiz gibi Game of Thrones serisi ve -yavaş da olsa- Tales from the Borderlands serisi ile meşgul. Bunlar dışında Minecraft: Story Mode isimli bir macera oyununa da girmekle birlikte başına gittikçe daha fazla IP alıyor. Popüler kültüre hakim olabilecek tüm IP'lerden macera oyunu çıkartmak kolay iş değil, ama her biri için de biraz fala beklememiz gerekiyor sanki. The Wolf Among Us'a ne oldu mesela?

Film stüdyosu Lionsgate ile partnerlik anlaşmasına giren Telltale'in bir de popüler TV ve video oyunu süper kahramanları için bir planı var. Hatta Marvel ile anlaşmayı hedefleyen 2017 gibi bir süper kahraman oyunu çıkartmak istiyor. Biraz sakin ol Telltale, bizi korkutuyorsun!

E3'te görüntülenecek yeni The Walking Dead oyunu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar