KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Quiet Man İçin Ses Güncellemesi Yayınlandı

E3 2018 fuarında duyurulan en ilginç oyun belki de The Quiet Man idi. Square Enix tarafından yapılan canlı yayın sırasında duyurulmuş olan oyun, sağır bir adam olan Dane'in hikayesini konu alıyordu. Gerçek oyuncuların oynadığı ara sahnelerin oyun içi görüntülerle oldukça ustaca bir şekilde birleştirilmeleri ile tam bir sinematik deneyimin yaşatıldığı The Quiet Man, bu ayın başlarında PlayStation 4 ve PC için dijital olarak satışa sunulmuştu. Sağır bir karakteri yönetiyor olmamız dolayısıyla oynanış sırasında herhangi bir ses duyamıyoruz. Hal böyle olunca da, etkileşimde bulunduğumuz karakterlerin vücut dillerinden ve yüz ifadelerinden bir şeyler çıkartmaya çalışarak senaryo boyunca ilerlemeye çalışıyoruz. Kimi oyuncular için zorlu olabilecek bu oynanış şekli, artık bir defa bitirene kadar devam edecek. 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ayın ortalarında, Square Enix, bir canlı yayın gerçekleştirmişti. The Quiet Man ile ilgili olan bu canlı yayın sırasında ise bir açıklama yapan Japonya menşeli yayıncı, oyunun çıkışından bir hafta sonra bir güncellemenin yayınlanacağını duyurmuştu. Bahsi geçen güncelleme bugün itibarıyla yayınlandı. Güncellemenin en büyük getirisi ise Yeni Oyun+ gibi bir modun oyuna ekleniyor olması. The Quiet Man oyununu bir defa bitirdikten sonra açılan bu mod sayesinde, oyunun ilk oynayışınız sırasında duyamadığınız sesleri artık tamamıyla duyulabilir hale geliyor. Haliyle de hikayeyi tam olarak anlayabilmeniz de mümkün olacak.

Güncellemenin yayınlanmasının şerefine, Square Enix yeni bir fragman daha yayınladı. Answered adıyla yayınlanmış olan fragmanı, aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar