KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Last of Us: Part II'de Ellie'nin Yardımcısı Olacak

Şu anlık The Last of Us: Part II için bir çıkış aralığı bile verilmiş değil. Muhtemelen bunun için PlayStation Experience 2018 etkinliğini beklememiz gerekecek. Öte yandan ise yeni oyun ile ilgili yeni bilgiler de artık sık sık olmasa da gelmeye devam ediyor. Bu defa Ellie karakterinin başrol koltuğuna geçeceği oyunda, ilk oyuna göre çok daha tehlikeli bir maceraya atılacağız. Ne var ki, Neil Druckmann tarafından verilen bilgiye bakılırsa, bu tehlikeli macera sırasında yalnız olmayacağız.

The Last of Us Part II'de Ellie'nin Yardımcısı Olacak

The Last of Us: Part II, hatırlayacağınız üzere 2016 yılının PlayStation Experience etkinliğinde duyurulmuştu. Ancak o ara Uncharted: Kayıp Miras oyununun da geliştirilme aşamasında olmasında dolayı devam oyunu biraz geri plana atılmıştı. Geçtiğimiz senenin Ağustos ayında satışa sunulmuş olan Uncharted: Kayıp Miras sonrasında ise Naughty Dog, bütünüyle The Last of Us: Part II projesine yoğunlaşmıştı. Bu bağlamda ise ilk olarak Paris Games Week 2017 fuarında yeni bir fragman, E3 2018 fuarında ise ilk oynanış gösterimine ek olarak oynanışa dair fazlasıyla detaylı bilgiler bizlerle paylaşılmıştı.

Bugün ise The Last of Us: Part II ile ilgili yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Buzzfeed tarafından Neil Druckmann ile yapılan bir röportaj sırasında, Druckmann, Ellie hanım kızımızın senaryo boyunca yalnız olmayacağını ve yanında bir arkadaşının olacağını doğruladı. "Eh, yani, Ellie eskiden bir NPC (Oyuncu Tarafından Yönetilmeyen Karakter(ler))'ydi, ama bu hikayede bir ana karakter, yani oyuncu Ellie'yi yönetecek. Hmm, her ne kadar bu demoda göstermiyor olsak da, bu hikayede sizinle birlikte gelecek birkaç NPC'yi oyuna dahil etmiş olduğumuz söylemeden bir sorun yok."

Aslında bu pek de şaşırtıcı bir açıklama olmadı; çünkü, bildiğiniz gibi The Last of Us boyunca Ellie karakterine ek olarak, Tess, Bill ve Tommy gibi karakterler de senaryonun belirli bir kısmında bizlere eşlik etmişti. Ama yine de ikinci oyunda da yanımızda yardımcı bir karakterin veya karakterlerin bulunacak olması güzel bir haber oldu. Öte yandan, bu yardımcı karakterlerin arasında Joel da var diye merak etmiyor da değiliz, ama senaryoda yer alacağına göre, illaki bir şekilde bizimle birlikte gelecektir diye tahmin ediyoruz.

Yorumlar