KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Evil Within 2 Yapım Aşamasında Olabilir

2014 yılındaki çıkışı ve öncesinde adından epey söz ettiren oyunlardan bir tanesi de The Evil Within olmuştu. Shinji Mikami imzalı bu oyunun yoluna bir seri olarak devam edebileceği söyleniyordu. Bugün yaşanan bir sızıntı ile The Evil Within 2 oyunun yapım aşamasında olduğunu öğrenmiş olabiliriz.

The Evil Within 2'nin Yapım Aşamasında Olabilir

Oyun dünyasına damgasını vurmuş olan Resident Evil serisinin yaratıcısı olan Shinji Mikami, bildiğiniz gibi dördüncü oyunun PlayStation 2 için uyarlanmasından sonra Capcom firmasından ayrılmıştı. Sıradaki oyununun ne olacağı merak edilen Mikami, Silent Hill oyunlarının da müziklerini besteleyen Akira Yamaoka'yı da yanına alarak Shadows of the Damned ile karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar oldukça etkileyici bir senaryosu olmasına rağmen, yine de oyuncular tarafından kabul görmemişti. Bu tabi ki de Shinji Mikami için bir pes ediş olmadı. Öyle ki, The Evil Within ile ikinci bir deneme daha yapmayı istedi. PlayStation 3, PC, Xbox 360, Xbox One ve PlayStation 4 için 2014 yılının Ekim ayında çıkan The Evil Within oyununda Sebastian Castellanos ile atıldığımız kabuslarla dolu macera, Resident Evil 4 oyununa yakın duran konsepti ve yer yer Resident Evil serisine yaptığı göndermeler ile oyuncuların bir hayli ilgisini çekmişti. Bu da tabi ki ikinci oyun için bir beklenti oluşturmadı değil. Geçtiğimiz Ağustos ayında Bethesda Softworks firmasından Pete Hines ile yapılan bir röportaj ise bir devam oyununun sinyallerini vermişti. Bugün yaşanan sızıntı ise bu sinyalleri doğruladı diyebiliriz.

NeoGAF sitesi üzerinde yaşanan sızıntıya bakacak olursak, Bethesda Softworks, henüz duyurusu yapılmamış bir proje için iş ilanı vermiş. Dusk Golem isimli kullanıcı tarafından yapılan çeviriye bakılırsa, projenin adı PSYCHOBREAK 2. Psycho Break, bildiğiniz gibi The Evil Within oyununun Japonya'da bilinen adı. Buna ek olarak, oyunun çıkacağı platformlar ise PlayStation 4 ve Xbox One olarak belirlenmiş.

Bu bilgiler şimdilik tabi ki de bir söylenti, ama sızıntının yaşandığı site NeoGAF olunca, doğruluk payı bir hayli yüksek. Bekleyelim bakalım gelecek günler, aylar bizlere neler getirecek? Gelişmeler için takipte kalın!

Yorumlar