KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Evil Within 2 Daha Fazla Korku Odaklı Olacak

The Evil Within 2 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Piyasaya çıkışını büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz bir diğer oyun olan ikinci oyun ile ilgili olarak, Famitsu tarafından Shinji Mikami ile yapılan röportajdan yeni bilgiler çıktı.

The Evil Within 2 Daha Fazla Korku Odaklı Olacak

The Evil Within, bu nesilde adından söz ettirmiş oyunlardan arasında yer alıyor. Resident Evil 4 ile yaşanan hadiseden dolayı Capcom ile yollarını ayırmış olan Shinji Mikami ağabeyimizin yönetmen koltuğunda oturduğu The Evil Within, sunduğu atmosfer ile birçok oyuncuyu etkilemeyi başarmıştı. Ne var ki, çoğu oyuncu da, başlangıçtaki gerilimli atmosferin sonraları yerini tabana kuvvet aksiyona bırakmasından dolayı şikayetçiydi. The Evil Within 2 ise durumu tam tersine çevirecekmiş gibi görünüyor.

Devam oyunu The Evil Within 2, E3 2017 fuarında duyurulmuştu. Shinji Mikami ağabeyimizin bu defa üretici konumunda yer alacağı ikinci oyun ile ilgili yepyeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Haftalık Japon oyun dergisi Famitsu tarafından Mikami ile yapılan röportaj sırasında ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, ikinci oyunun geliştirilmesine 2015 yılının Yaz mevsiminde başlanmış. Casual, Normal ve Nightmare olmak üzere üç farklı zorluk derecesi sunulacak olan The Evil Within 2 oyununda, zorluk dereceleri arasında haliyle farklılıklar olacak. Ne var ki, Casual zorluk derecesi her ne kadar bir diğer deyişle kolay mod olsa da, hiç de o kadar kolay olmayacak. Bununla birlikte, devam oyunu ilk oyunun aksine daha fazla korkuya odaklanacak, ama ilk oyundaki hastalıklı görünüm geri plana atılmayacak. Zaten yayınlanmış olan fragmanlarda da bunun ne kadar da doğru olduğunu kendi gözlerimizle görmüştük.

Shinji Mikami tarafından verilen bir diğer bilgi ise The Evil Within 2 oyununda, bir hedefe birden fazla yoldan ulaşabilecek oluşumuz oldu. Bildiğiniz gibi ilk oyunda, senaryo tarafından yönlendirilerek, belirli bir hedefe sadece tek bir yoldan giderek ulaşabiliyorduk. Farklı yollar denememize imkan tanınmıyordu, ama ikinci oyunda, bu yönden herhangi bir sınır çizgisi çekilmiş değil. Bir diğer deyişle, bize koyulan bir hedefe farklı yollardan ulaşabilmek gibi özgürlüklerimiz olacak. Tabi ki bu, özgürlüğümüzün bir bedelinin olmayacağı anlamına gelmiyor.

PlayStation 4PCXbox One için geliştirilmekte ve PlayStation 4 Pro ve Xbox One X için de destek sunulacak olan The Evil Within 2, 13 Ekim 2017 tarihinde kabusumuz olmaya başlayacak.

Yorumlar