KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Division 2'nin Senaryosunu Tek Başımıza Oynayabileceğiz

Tom Clancy's The Division için bir nevi devam oyunu olan Tom Clancy's The Division 215 Mart 2019 tarihinde satışa sunulacak. PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan oyun, geçtiğimiz Mart ayı içerisinde duyurulmuş ve E3 2018 sırasında da ilk detayları ile karşımıza çıkmıştı. Bu defa Birleşik Devletler başkenti Washington D.C. sokaklarında yaşam savaşı vereceğimiz The Division 2, aynı ilk oyun gibi bir oynanış ile karşımıza çıkacak. Bir diğer deyişle, takım tabanlı bir oynanış sunacak. Ancak eğer takım tabanlı olmasına rağmen ilk oyunu tek başınıza oynamayı tercih etmişseniz, ikinci oyun için de benzer bir imkanınız olacak.

The Division 2'nin Senaryosunu Tek Başımıza Oynayabileceğiz

AusGamers sitesi, Oyun Yönetmeni Mathias Karlson özel bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında da bizleri fazlasıyla memnun edecek yeni detaylar ortaya çıktı. Bu yeni detaylar da bu tarz oyunlarda her şeye rağmen tek tabanca takılmayı seven oyuncuları sevinçten havalara uçuracak hiç şüphesiz ki. "Tüm ana senaryoyu endgame'e kadar ve sonrasında da endgame içeriğini tek başınıza oynayabilirsiniz." yorumunda bulundu Karlson ve devam etti. "Ama aynı içeriği iki, üç veya dört oyuncuyla kooperatif olarak da oynayabilirsiniz. Veya sekiz oyuncu kooperatif, mücadeleye girmeyi tercih ederseniz iki tam grup ile baskında oynayabilirsiniz. Yani bizim için tercihiniz çok önemli."

Röportajın devamında ise Karlson, Tom Clancy's The Division 2 oyununu deneyimlemenin herhangi bir doğrunun veya yanlışın yöntemi olmadığına dikkat da dikkat çekti. "Ofisteki çoğu kişi 'bu güzel, belirli etkinlikleri seviyorum. Ama araştırma yapmak için dışarı çıktığımda deneyimin büyük bir bölümünü tek başıma yaşamak istiyorum.' düşüncesindeydi. Yani doğru veya yanlış yok."

Son olarak, PvP moduna da değinilmeden edilmedi. Bildiğiniz gibi Tom Clancy's The Division oyununun PvP modu, Dark Zone adında bir bölgedeydi. Dünya genelindeki çoklu-oyuncu ustalarının ortaya çıktığı bu bölge, ikinci oyunda da karşımıza çıkacak. Ne var ki, Ubisoft Massive bu bölgeyi olduğu gibi The Division 2 oyununa taşımayacak. Oyun Yönetmeni Mathias Karlson şu an için pek bir bilgi vermiyor, ama devam oyunundaki PvP bölgesi, ilk oyundakinin temellerine dayandırılarak oldukça eşsiz bir atmosfer ile karşımıza çıkacakmış.

Yorumlar