KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Take-Two Red Dead Redemption 2'nin Çıkış Tarihinden Emin

2016 yılı içerisindeki duyurusundan bu yana Red Dead Redemption 2 oyununun kesin çıkış tarihi duyurulmamıştı. İlk olarak 2017 yılının son çeyreği ile 2018 yılının ilk çeyreği arasındaki bir zamanda çıkması tahmin ediliyordu. Daha sonra yapılan açıklama ile bu zaman aralığı bu senenin İlkbahar mevsimine alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise 26 Ekim 2018 olarak netleştirildi. Ne var ki, bu tarih yılın son çeyreği civarında yaşanacak olan oyun fırtınasına denk geliyor. Yani Pro Evolution Soccer 2019, FIFA 19, ismi bir ihtimal Call of Duty: Black Ops IV olacak yeni Call of Duty oyunu ve yine bu zamanda çıkabilecek olan The Crew 2 listede yer alan oyunlar olacak. Hal böyle olunca, Red Dead Redemption 2 oyununun göreceği ilgi, her ne kadar bir Rockstar oyunu olsa da merak ediliyor. Ancak Take-Two bu konuda endişelenmiyor.

Take-Two Red Dead Redemption 2'nin Çıkış Tarihinden Emin

Oyun dünyasının oldukça önemli şirketlerinden olan Take-Two, kısa bir süre önce çeyreklik yatırımcı konferansını gerçekleştirdi. Bu konferans sırasında konuşan Strauss Zelnick, geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi kesinleştirilmiş olan Red Dead Redemption 2 oyunundan da bahsetmeyi ihmal etmedi. Çıkış tarihi ile ilgili olarak alınan kararın arkasındaki nedenin sorulması üzerine açıklama yapan Zelnick, şirketin tamamıyla olabilecek en yüksek eğlence deneyimini sunmaya odaklandığını söyledi. Bildiğiniz gibi yaşanan bu ertelenme hadisesi ise kazanılan ekstra zaman, oyunun Rockstar tarafından daha fazla cilalanması için yeterli olacak. Red Dead Redemption 2 oyununun çıkacağı 26 Ekim 2018 tarihinin fazlasıyla uygun olduğunu dile getiren Strauss Zelnick, Tatil dönemi daha fazla rekabete sahne olacak iken gerçekten etkili bir zaman olduğunu da sözlerine ekledi.

Sizlerin de gördüğü üzere Strauss Zelnick ile Take-Two, Rockstar tarafından geliştirilmekte olan Red Dead Redemption 2 oyununa fazlasıyla güveniyor. İlk oyundan dolayı bizim de beklentimiz fazlasıyla yüksek ve yapılan bu açıklama ile sabırsızlığımız bir kat daha arttı. Öte yandan, geçtiğimiz günlerde oyun ile ilgili büyük çaplı bir sızıntı yaşanmıştı. Bu sızıntı ile ortaya çıkan bilgilerin de gerçek olup olmayacağı da merak konusu.

Yorumlar