KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Switch Üzerinden Xbox Live Başarımları Açılabilecek!

Gerek ev konsolları, gerek taşınabilir konsollar ve gerekse de bilgisayarlarda genelinde faaliyette olan PlayStation Network, Xbox Live ve Steam sistemlerinin başarım destekleri bulunuyor. Bu destek sayesinde, oyun içinde yaptığımız belirli şeyler ve geçtiğimiz aşamalar ile ilgili olarak ödüllendiriliyor. Şu anlık Nintendo tarafınsan satışa sunulmuş olan Switch konsolunun herhangi bir başarım desteği bulunmuyor, ama enteresan bir gelişme yaşandı. Öyle ki, Switch konsoluna sahip olan oyuncular, konsolların oyun oynarlarken Xbox Live başarımları kazanabilecekler.

Switch Üzerinden Xbox Live Başarımları Açılabilecek!

Bu durumu ilk fark eden kişi ise bir içerik üreticisi olan Patrick Maka oldu. Kendisi fark ettiği bu detayın bir ekran görüntüsünü alıp, Twitter hesabı üzerinden paylaştı. 


Looks like the Nintendo Switch version of @Minecraft will have achievements! pic.twitter.com/K7wGhcnDZJ

— Patrick Maka (@PMaka1991) 12 Nisan 2018


Sizlerin de resimde gördüğü üzere, bu başarım listesi Switch versiyonundan alınma ve oyunun çıktığı tüm platformlar ile aynı başarımlar bu listede de yer alıyor, ama dikkatinizi çekmek istediğimiz nokta ise başarıma ait resmin hemen sağındaki G simgesi. Bu simge, bildiğiniz gibi Xbox Live başarımları yanında görünen bir simge. Yaşanan bu gelişme üzerine Polygon sitesi ise Microsoft tarafına ulaşarak konuya açıklık kavuşmaya çalışmış ve şirket temsilcisi tarafından yapılan açıklama ise Patrick Maka tarafından yapılan paylaşımı doğrulamış;

"Bedrock güncellemesi yayınlandığında, Nintendo Switch üzerindeki Minecraft oyuncularının Xbox Live ile bağlantılı başarımlar kazanacaklarını doğruluyoruz."

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Switch üzerinde şu anlık bir başarım sistemi bulunmuyor. Nintendo tarafı Sony'nin PlayStation 3 platformunda yaptığı gibi daha sonradan Switch için bir başarım sistemini devreye sokar mı bilmiyoruz, ama hiç şüphesiz ki oyun dünyasında ilk kez karşılaştığımız bu durum bir hayli şaşırtıcı olsa gerek. Bakalım bu durum başka oyunlara da yansıyacak mı, yoksa Minecraft ilk ve tek olarak mı kalacak? Her şeyden önemlisi, bu durum Nintendo tarafını Switch konsoluna bir başarım sistemi getirmeye zorlar mı? Gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yorumlar