KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Switch Kütüphanesine Eklenecek Yeni NES Oyunları Duyuruldu

Geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru faaliyete geçen Nintendo Switch Online servisiyle, artık Switch için eShop üzerinden oyun satın alabilmek, çevrimiçi oyun oynayabilmek, servisin bir parçası olarak konsol üzerinde NES oyunları oynayabilmek ve daha birçok şey mümkün hale gelmişti. Hatırlayacağınız üzere Nintendo tarafından ilk yapılan duyuruda, servisin faaliyete geçmesi ile ilk etapta yirmi kadar NES oyununun hazır halde karşımıza geleceğini öğrenmiştik. Ancak tabi ki daha sonradan eklenen oyunlar ile bu kütüphane genişlemeye devam edecekti. Nitekim, Ekim ayı içerisinde NES Open Tournament GolfSolomon’s Key ve Super Dodge Ball üç yeni oyun daha kütüphaneye eklendi. 

Bugün ise Nintendo, Switch ile ilgili yeni bir fragman daha yayınladı. Nintendo Switch Online servisine ve bir parçası olan NES oyunlarına genel bir bakışın atıldığı bu kısa fragman ile bu ay ve önümüzdeki Aralık ayı içerisinde eklenecek olan yeni oyunlar da ortaya çıkmış oldu. Toplamda altı oyun eklenecek. Bu ay içerisinde MetroidMighty Bomb Jack ve TwinBee  oyunları eklenecek. Mighty Bomb Jack, Temco tarafından geliştirilmiş olan ve bombaları toplayarak bölümü bitirmeye çalıştığınız bir platform oyunu iken, TwinBee ise Shoot ’em Up türü oyun olarak karşınıza çıkacak.

Aralık ayında ise Wario’s WoodsNinja Gaiden ve Adventures of Lolo  olmak üzere üç yeni oyun daha NES kütüphanesine eklenecek. Wario’s Woods, çoklu-oyuncu modu da olan ve karakteriniz Toad'u yönlendirerek ekrandaki canavarları temizlemeye çalıştığınız bir bulmaca oyunuyken, Ninja Gaiden'ın da 2D bir platform oyunu olduğunu söyleyelim. Adventures of Lolo ise, odaları dolaşarak mücevherleri topladığınız bir bulmaca oyunu.

Yorumlar