KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

StarCraft ve StarCraft: Brood War Artık Ücretsiz!

Oyun dünyasının mihenk taşlarından bir tanesi olan StarCraft oyununu özlediyseniz, sizlere müjdeli bir haberimiz var. Blizzard Entertainment tarafından yapılan açıklama ile orijinal StarCraft ve ek paketi StarCraft: Brood War artık ücretsiz!

StarCraft ve StarCraft Brood War Artık Ücretsiz!

Yılların eskitemediği bir diğer yapım da hiç şüphesiz ki StarCraft'tır. Blizzard Entertainment tarafından 1998 yılında oyun dünyasına kazandırılmış olan bu yapım, hem oyun dünyasında, hem de strateji oyunu seven oyuncular arasında ayrı bir yere sahiptir. Gecelerin gündüzlere, gündüzlerin de gecelere karışmasına neden bu yapım ve ek paketi StarCraft: Brood War, yapılan resmi duyuru ile artık tamamıyla ücretsiz hale geldi.

Chris Metzen ve James Phinney ikilisi tarafından yaratılmış olan bu efsane yapım, hikaye olarak Samanyolu Galaksisi'nin Koprulu Sector bölümündeki Terran, Protoss ve Zerg olmak üzere üç ırkın savaşını konu almaktadır. Eğer bu vesile ile bir nostalji yapmak veya bu zamana kadar adını duyup da hiçbir şekilde oynamamış iseniz, fırsat bu fırsat. 

Halihazırda Blizzard'ın resmi internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz StarCraft ve StarCraft: Brood War için bu karar esasında geçtiğimiz ay, StarCraft oyununun HD Remaster versiyonu ile birlikte alınmıştı. Ancak Blizzard, oyunu tamamen ücretsiz hale getirecek olan yamanın tamamlanmasını bekledi. Beklenen gün ise geldi ve çattı. Orijinal oyunu ve ek paketini indirmek için buraya tıklamanız yeterli olacak.

Yorumlar