KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Star Wars: The Force Awakens'da Rey'in Kimliği Belli Oldu!

Uyarı: Birazdan okuyacaklarınız Star Wars: The Force Awakens ve bir sonraki devam filmi için potansiyel spoiler barındıracaktır. Sonra "neden böyle oldu?" denmesin.

Star Wars: The Force Awakens ile birlikte akıllarda cevaplanmamış pek çok soru var. Senaryo yazarı Lawrence Kasdan'ın da belirttiğine göre önümüzde anlatılacak bir hikaye var; kahramanlarla ilgili karşımıza çıkan gizemler eninde sonunda sekizinci ve dokuzuncu bölümlerde açıklanmak üzere planlanmış. Disney'in anlatacak çok hikayesi olmasına rağmen şimdi herkesi meşgul eden tarafa geçelim.

Büyük ihtimalle filmden sonra herkesin aklına gelen ilk soru Rey'in kim olduğu ve Jakku'ya nasıl geldiğidir. Star Wars: The Force Awakens Disney Infinity isimli video oyunu ise, her gün yüzüne baktığınız, ancak hayatında hiç Star Wars'la ilgisi olmamış o iş arkadaşınız için bile Rey'in gerçek kimliğini açığa çıkartmış olabilir. Yoksa son iki haftadır hiç Star Wars'tan bahsetmemiş miydi?

Eğer Rey'in kim olduğunu gerçekten merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Bir YouTube kanalında bu sabah yayınlanan bir video anında Disney yetkililerince silindi. Ancak yukarıda başka bir kullanıcının yüklediği oyun videosunda yaklaşık 20:30'da Kylo Ren'in Rey'e "Benimle yüzleş, kuzen!" diye bağırdığını duyabilirsiniz.

Oyunda ortaya çıkan bu ayrıntı birçok Star Wars hayranını dumur etmiş durumda, "kuzen" hitabına bakılırsa Rey, Kylo Ren'in amcası olan Luke Skywalker'ın kızı demek. Aslında The Force Awakens filmi içerisinde de bunu destekleyen göndermeler vardı. Oyunda yer alan Kylo Ren'in bu repliği ise bu teoriyi kanıtlar nitelikte görünüyor.

Disney'in bu konuda resmi bir tepki göstereceğini düşünmüyoruz, ne de olsa bu video oyunu resmi olarak Disney tarafından yayınlanmış durumda. Acaba bu ayrıntıya Disney bilerek mi yer verdi, yoksa akıllarda ileriye dönük bir projeye ait bir detay mı vardı diye sormadan da edemiyoruz. Aynı şey Disney Infinity oyununun geliştiricileri için de geçerli tabii, acaba bilerek mi yazıldı, yoksa yanlış bir çeviri kurbanı mı oldu? Ki ikinci seçeneğin ihtimali olduğunu zannetmiyoruz.

Ve evet, sonunda öğrendik gibi görünüyor: Rey, Luke'un kızı. Yine de sekizinci bölümde resmi olarak açıklanana kadar başka birinin de kızı olabilir, belki sizin kızınızdır, belki de komşunuzun.

Rey'in Luke'un kızı olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar