KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Star Wars: Battlefront II İle İlgili İlk Bilgiler Geliyor

Star Wars: Battlefront II ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce gösterim fragmanı yayınlanmış olan oyun ile ilk detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı.

Star Wars Battlefront II İle İlgili İlk Bilgiler Geliyor

Electronic Arts tarafından alınan bir karar ile Battlefield ile Star Wars oyunları dönüşümlü olarak geliştirilecekti. Battlefield 1 oyunun geçtiğimiz sene piyasaya çıkmasından sonra, sıra bir sonraki Star Wars oyununa gelmişti. İlk olarak geçtiğimiz seneni Mayıs ayında ortaya çıkan Star Wars: Battlefront II ise bugün itibarıyla ilk kez göründü. Fragmanın ardından ise her zaman olduğu gibi yeni oyun ile ilgili ilk detaylar da yavaş yavaş gelmeye başladı. 

Galaxywide Premiere of Star Wars Battlefront II paneli sırasında verilen bilgilere bakılırsa, ikinci oyun hazırlanmakta olan ana senaryo modu, Return of the Jedi filmi ile The Force Awakens arasındaki otuz yıllık zaman boşluğunu dolduracak. Ana karakterimiz ise Inferno Squad isimli seçkin Imperial biriminin başındaki Iden Versio olacak. Bununla birlikte Star Wars: Battlefront II senaryosu boyunca tanınmış Luke Skywalker ve Kylo Ren karakterlerini de yöneteceğiz.

Yayıncı Electronic Arts tarafından verilen diğer bilgilere bakılırsa, yeni oyun için Motive  stüdyo, DICE ve Criterion Games bir araya gelmişler ve her bir stüdyo da oyun ile ilgili farklı noktalarla görevlendirilmiş. Öyle ki, Star Wars: Battlefront II oyununun ana senaryosu, Assassin's Creed serisinin üreticisi ve Ubisoft Toronto stüdyosunun eski patronu olan Jade Raymond'ın başında olduğu Motive stüdyosuna emanet edilmiş. Bu bağlamda da, Lucasfilm stüdyosunda hikaye grubu ile yapılan ortaklaşa çalışma ile yeni karakterler ve Star Wars evreninde yer alacak bir ana hikaye yapısı oluşturulmuş. 

Gelelim oyunun çoklu-oyuncu moduna... Yine DICE stüdyosuna emanet edilen çoklu-oyuncu modu, Star Wars filmlerinde gördüğümüz üç ayrı evrene yayılmış olacak ve Rey, Luke, Yoda, Darth Maul ve daha fazla kahraman ve kötü karakteri göreceğiz. Kırka kadar oyuncu desteğinin sunulacağı modlar için şu zamana kadar Yavin 4, Mos Eisley ve Starkiller Base olmak üzere üç harita bulunacak.

Son olarak, ilk oyunda gördüğümüz uzay savaşları Star Wars: Battlefront II ile geri dönecek. Burnout serisinden ve X-Wing VR  oyunundan tanıdığımız Criterion Games de oyunun uzay savaşlarından sorumlu olacak stüdyo konumunda yer alacak. Yüksek riskli it dalaşlarının yer alacağı Battlefront II oyununda First Order TIE Fighter, the Millennium Falcon ve bunun gibi uzay gemilerin yönetebileceğiz.

Görünen o ki, Star Wars: Battlefront II ana senaryosu ve geliştirilmiş çoklu-oyuncu modu ile deyim yerindeyse gümbür gümbür geliyor. Şu andan itibaren PlayStation Network, Xbox One Store ve Steam üzerinden ön-siparişini verebileceğiniz oyunun Elite Trooper Deluxe Edition isimli bir de özel sürümü bulunuyor. Oyundaki bütün askerler için geliştirmeler içeren bu özel sürüm sayesinde oyunda üç gün evvel, yani 14 Kasım 2017 tarihinde erişim sağlayabilmek gibi bir olanağımız da bulunacak.

Yorumlar