KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Star Wars: Battlefront II İçin Season Pass Düşünülmüyor

Bu aralar bir Star Wars: Battlefront II fırtınasıdır esiyor. Gösterim fragman geçtiğimiz hafta sonu yayınlanmış olan oyun için güncel bilgiler de peşi sıra gelmeye devam ediyor.

Star Wars Battlefront II İçin Season Pass Düşünülmüyor

Oyun dünyası bu aralar Star Wars: Battlefront II ile meşgul durumda. Öyle ki, neredeyse gün geçmiyor ki yeni bir Star Wars: Battlefront II haberi gelmesin. Geçtiğimiz hafta sonu ilk gösterim fragmanı yayınlanmış olan oyun ile ilgili yepyeni detaylar gelmeye devam ediyor. Tabi ki bu detaylar da bizleri heyecanlandırmıyor değil. İsterseniz hemen başlayalım...

Senaryo olarak Return of the Jedi filmi ile The Force Awakens arasındaki otuz yıllık zaman boşluğunu dolduracak olan Star Wars: Battlefront II ile ilgili olarak panel sonrası Youtube üzerinden bir video sızıntısı yaşandı, ama bu video kısa sürede Electronic Arts tarafından kaldırıldı. Ne var ki, kaldırılana kadar epey bir izlenme aldı ve görünen o ki, yeni oyunun yakın dövüş sistemi Battlefield 1 ile benzerlik gösteriyor. Açıkçası iki oyunun da geliştiricileri aynı olduğu için böyle bir benzerliğin yaşanmış olması gayet normal karşılanabilir. Bunun haricinde, oyunun çoklu-oyuncu tarafında ise yöneteceğimiz karakterlerin klasik olarak çeşitli aygıtlar ve özelleştirilebilir droid'ler kullanabilecek. 

Oyun Yönetmeni Mark Thompson tarafından verilen bilgilere bakacak olursak da, Star Wars: Battlefront II için hazırlanmakta olan ana senaryo, hayranların kafasındaki "Death Star ile Starkiller üssü arasındaki galaksiye ne oldu?" ve "İmparatorsuz kalan İmparatorluğa ne oldu?" gibi sorulara da cevap vereceğinin müjdesini verdi. Ayrıca görünen o ki, ana senaryo bir askerin gözünden anlatılacak. Bu da sizlerin de bildiği gibi Battlefield 1 oyununun ana senaryosuna benzerlik gösteriyor.

Tabi ki hepsi bu kadar değil... Öyle ki, EB Games sitesinde yer alan bir listelemeye göre, oyundaki karakterlerden ikisinin mevcut olacak iki yetenek de ortaya çıktı. Rey ve Kylo Ren için mevcut olacak yetenekler şöyle sıralanıyorlar;


  • Rey için sunulacak olan iki yetenek modifiyesi ile düşmanlarımızı kontrol edebilecek ve böylece savaş alanında kargaşa meydana getirebileceğiz.
  • Kylo Ren için sunulacak olan iki yetenek modifiyesi ile de Güç kullanırken rakiplerimizi dondurabilecek ve fırlatabileceğiz. 


Star Wars: Battlefront II ile verilen bilgilerin devamında ise konu tabi ki de Season Pass içeriğine geldi. Season Pass içeriği, günümüzdeki hemen her büyük yapım için artık bir gelenek haline geldi. Bu içerikler gerek bağımsız olarak satışa sunulurken, kimi zaman da özel sürümler ile birlikte geliyorlar. Ne var ki, Star Wars: Battlefront II için bir Season Pass içeriği düşünülmüyor. En azından Yaratıcı Yönetmen Bernd Diemer tarafından yapılan "Season Pass'imiz yok." yorumuna bakacak olursak. Bunun yerine, Electronic Arts çok farklı bir şey üzerinde çalışıyormuş. Şimdilik üzerinde çalışılan bu 'çok farklı bir şey' ile ilgili herhangi bir şey söylenmemiş olsa da, yakın bir zamanda ağızda tutulan baklanın özgürlüğüne kavuşacağından eminiz.

Son olarak, Star Wars: Battlefront II panelinde gündeme getirilen bir diğer konuda çevrimdışı kooperatif oynanış özelliğiydi. Bu oyunda yer alacak olan mod, aynı ağ üzerinden iki oyuncunun ana senaryoyu birlikte oynamasına ve çoklu-oyuncu moduna geçmeden önce gerekli olan geliştirme ödüllerine erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Hatırlayacağınız üzere Star Wars: Battlefront oyununda ne yazık ki PC platformu için bu destek sunulmamıştı ve görünen o ki Star Wars: Battlefront II oyununda da aynı durum devam edecek. Yani çevrimdışı kooperatif oynama özelliği, oyunun sadece PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarına özel olacak. PC oyuncuları açısından can sıkıcı olan bu durum ileride değişir mi bilmiyoruz, ama beklemekte yarar var.

Xbox OnePC ve PlayStation 4 için geliştirilmekte olan Star Wars: Battlefront II17 Kasım 2017 tarihinde piyasada olacak.

Yorumlar