KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Sony, PlayStation Konusunda Farklı Düşünüyor

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde PlayStation cephesinde bir değişiklik olmuş ve Andrew House ile John Kodera arasında bayrak değişimi olmuştu. Bu değişimden yaklaşık iki buçuk ay sonra, Kodera için resmi bir Twitter hesabı açıldı. Açılış bu açılış, PlayStation hayranları John Kodera ile bir araya geldiler.

Sony, PlayStation Konusunda Farklı Düşünüyor

PlayStation cephesinden Andrew House, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde yirmi yedi yıllık PlayStation kariyerine son noktayı koymuştu. 2011 yılında SIE Başkanı ve Üst Yöneticisi olan House, yerini artık 2013 yılından beri Sony Network Entertainment Başkanı olan John (Tsuyoshi) Kodera'ya bırakmıştı. Birkaç saat önce kendisi için açılmış olan resmi Twitter hesabında PlayStation oyuncularının yoğun ilgisine maruz kalan Kodera, yorumlar, karşılama ve destek mesajlarından dolayı hem şaşkın hem de çok mutlu olduğunu dile getirip, herkese teşekkür etti. Söz konusu önemli bir konumdaki değişiklik olunca, tabii ki hayranlar olarak PlayStation cephesinde bir değişikliğin olup olmayacağını da merak etmiyor değiliz. Hayranlardan bir tanesi de tam da bu konuda John Kodera kilit bir yorum yapıldı.

Mystifizor isimli Twitter kullanıcısı, bir nevi Electronic Arts şirketine dokundurma yaparak, oyun içi ödeme konusunda yoldan çıkmayıp, ana senaryo oyuncuları / hayranları için harika ana senaryo oyunları yapmaya devam etmeleri konusunda istekte bulundu. Bu yoruma cevap veren Kodera, PlayStation cephesinin bu konuda farklı düşündüğünü ve Andrew House tarafından kendisine verilen bayrağı gerektiği gibi taşımak için elinden geleni ardına koymayacağını dile getirdi. Bu yorum, Sony Finans Direktörü Kenichiro Yoshida tarafından kısa bir süre önce yapılan ve Kodera liderliğinde şirketin oyun içi içerik satışları tarafından sunulan yeni imkanların araştırılmakta olduğuna dikkat çekilen konuşmadan sonra tedirgin olan oyuncuların yüreğine su serpmiş oldu diyebiliriz.

Yorumlar