KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Sony Yedi Oyunun Daha Sunucusunu Kapatıyor

Sony zaman için de yaptığı sunucu kapatma işlemlerine kaldığı yerden devam ediyor. Son dönemde artık aktif olarak çevrimiçi oynanmayan oyunların sunucularını kapatan şirket, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yedi oyunun daha sunucusunun ipini çekecek.

Sony Yedi Oyunun Daha Sunucusunu Kapatıyor

Çoklu-oyuncu desteği sunan oyunların, zaman içerisinde gerek aktifliğini yitirmesi nedeniyle bu oyunlara ait sunucuların kapatıldığını görüyoruz. Mesela Resistance 2 oyununu bu konuda verebileceğiz en iyi örneklerden bir tanesi. Bugün ise Sony tarafından yapılan bir duyuru ile Kill Strain de dahil bazı oyunların sunucularının kapatılacağı resmiyet kazandı.

Bahsi geçen oyunların büyük bir çoğunluğu PlayStation Move desteği sunan PlayStation 3 oyunları. Bunun haricinde birer adet de PlayStation Vita ve PlayStation 4 oyunu bu listede yer alıyor.


PlayStation 3

  • High Velocity Bowling
  • Medieval Moves: Deadmund’s Quest
  • Sports Champions
  • Sports Champions 2


PlayStation Vita

  • Modnation Racers: Road Trip


PlayStation 4

  • Kill Strain


1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayacak olan sunucu kapatma işlemi ile birlikte sizlerin de bildiği gibi artık bu oyunlarda çevrimiçi oynamak gibi bir durum söz konusu olamayacak. Eğer sizler de kupa avcısı iseniz ve listedeki oyunlardan platin kupasını açabilmek için uğraştığınız oyunlar varsa, elinizi birazcık çabuk tutsanız iyi olacak gibi görünüyor.

Yorumlar