KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Sıradaki Xbox Konsolunun Tasarımına Başlandı

Microsoft için konsol piyasası macerası tüm hızıyla devam edecek. Bizler halihazırda Xbox One X konsolunun çıkışını bekliyoruz, ama öte yandan şirket saman altından su yürütmeye başlamış bile. Öyle ki, yeni Xbox konsolunun tasarım aşamasına geçtiği bilgisi Windows Central sitesi tarafından sızdırıldı.

Sıradaki Xbox Konsolu Geliştirilme Aşamasına Geçti

Xbox One konsolunun çıkışından sonra, E3 2016 fuarında duyurulmuş olan Xbox One S de piyasaya adım atmıştı. 7 Kasım 2017 tarihinde ise gelişmiş Xbox One modeli olan Xbox One X piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Ancak Xbox One X tabi ki Microsoft için bir jübile değil. Öyle ki, yeni konsolun tasarım aşamasında olduğu sızdırıldı.

Sizlerin de hemen yukarıda gördüğünüz üzere Jez C, Microsoft cephesinde yeni konsolun tasarımına çoktan başlandığından bahsetti. "Peki bu Jez C de kim ola ki?" diye soracak olursanız, Windows Central sitesinin başarılı yazarlarından bir tanesi olduğunu söyleyelim. Bu zamana kadar bu site üzerinden yaşanan sızıntıların doğru çıkma oranının epey yüksek olduğunu da düşünecek olursak, bu haberin de gerçek olma olasılığı da takdir edersiniz ki oldukça yüksek.

Yeni Xbox konsolunun halihazırda bir kod adının da olduğunu belirten Jez C, yeni konsolun 2019 yılından önce çıkmayacağını ve yepyeni bir nesil konsolu olmaktan ziyade Xbox One X konsolunun yenilenmiş versiyonu olabileceği beklentisinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar