KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Shinji Mikami, Resident Evil 7 Hakkında Ne Düşünüyor?

Birkaç gün önce The Evil Within 2 üreticisi Shinji Mikami ile IGN tarafından bir röportaj yapıldı. Hal böyle olunca, söz tabi ki de korku oyunlarına geldi. Kendisine yöneltilen ve son dönemde çıkmış olan korku oyunları ile düşüncesi sorulduğunda, Shinji Mikami, Resident Evil 7'ye övgüde bulundu.

Shinji Mikami, Resident Evil 7 Hakkında Ne Düşünüyor

Oyun dünyası ile iç içe olup da Shinji Mikami ismini duymayan yoktur. Hem Survival Horror türünün hem de Resident Evil serisinin babası olarak bilinen Mikami, zaman içerisinde Dino Crisis, Devil May Cry, Shadows of the Damned ve son olarak da The Evil Within ile gündeme gelmişti. Halihazırda da The Evil Within 2 ile uğraşıyor. Capcom ile yollarının ayrılmasına neden olan Resident Evil 4 hadisesinden sonra en son Resident Evil 5 ile ilgili olarak "Eğer hoşuma gitmezse, çok sinirleneceğim." tarzında bir yorum yapmıştı. O zamandan bu zamana piyasaya birçok Resident Evil oyunu çıktı, ama nedense Shinji Mikami Resident Evil 7: Biohazard'a kadar çıkan bu oyunlar hakkında tek bir kelime bile etmemişti. Hatta ve hatta Resident Evil 5 oyununu da bu zamana kadar bir defa bile oynamış değildi.

IGN tarafından iki gün önce yapılan röportajda, Shinji Mikami'ye son dönemde çıkan korku oyunları ile ilgili düşünceleri bir kez daha soruldu. Soruyu geçiştirmek yerine ilgili bir şekilde cevap veren Mikami, doğrudan Resident Evil 7'ye yöneldi ve "Diğer korku oyunlarına ortalama bir korku oyunu hayranı kadar çok dikkat ediyorum. Son oyunlar açısından Resident Evil 7 güzel bir şekilde üretilmiş." yorumunda bulundu. Hiç şüphesiz ki, serideki diğer oyunlardan çok orijinal Resident Evil oyununa eş değer bir Resident Evil 7: Biohazard ortaya koymak için çaba gösteren geliştirici ekip üyeleri, bilhassa da serinin ilk oyunundan bu yana ekipte bulunan üyeler, bu yorum karşısında mutlu olmuşlardır.

Yorumlar