KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Sekiro: Shadows Die Twice'ın Çoklu-Oyuncu Desteği Olmayacak

Souls serisi ve Bloodborne ile tanıdığımız FromSoftware, şu anda Sekiro: Shadows Die Twice projesi üzerinde çalışıyor. Microsoft E3 2018 konferansı sırasında sahneye çıkanların arasında yer alan oyun, stüdyonun diğer oyunlarından biraz farklı olacakmış gibi görünüyor. Twitch üzerinden yapılan bir Soru-Cevap etkinliğinde, Sekiro: Shadows Die Twice ile ilgili yepyeni bilgiler ortaya çıktı.

Sekiro Shadows Die Twice'ın Çoklu-Oyuncu Desteği Olmayacak

Sekiro: Shadows Die Twice, Japonya topraklarındaki iç savaş döneminde geçecek olmasına rağmen, bizleri o dönemin temasına dayandırılarak oluşturulmuş hayali bir dünyaya götürecek. Mesela o dönemde var olmayan devasa kaleler göreceğiz. Oyunda seçim yapacağımız birden fazla sınıf olmayacak. Yani klasik olarak oyuna başlamadan önce herhangi bir seçim yapmak durumunda olmayacağız, ama senaryo boyunca yapacağımız seçimlerle hem karakterimizin nasıl bir yapıya sahip olacağını, hem de oynayış stilimizi belirleyebileceğiz. Bu esnada da, bizlere gizlilik ve çeşitli dövüş biçimleri gibi çeşitli mekanikler gösterilecek. Gizliliğin oyunda bir rolü olacak, ama oyunun merkezinde yer almayacak. Sadece stratejik olarak yaklaşımın mümkün olmadığı türden savaşlara alternatif bir yaklaşım görevi görecek. 

Sekiro: Shadows Die Twice oyunundaki bir diğer mekanik ise diriliş olacak. Eğer herhangi bir şekilde ölürsek, öldüğümüz yerde dirilebilmemiz mümkün olacak, ama bu tabii ki sınırsız olmayacak. Belirli sınırlandırmaları olacak. Bunun nedeni ise oyunun çok kolay olmasının istenmemesi, ki söz konusu geliştirici stüdyo FromSoftware olduğundan dolayı herhangi bir endişe duymamıza gerek yok. 

Bildiğiniz gibi FromSoftware oyunlarında öldüğünüz zaman, ki bu durum oyuncular arasında hayatın içinde bulunan bir şey gibi görülür, tüm ruhlarınızı ve insanlığınızın bir kısmını kaybedersiniz (oyunu oynarken insanlıktan çıkmaktan bahsetmiyoruz tabii ki). Sekiro: Shadows Die Twice oyununda da bir ceza sistemi kullanılacakmış, ama şimdilik öldüğümüz zaman alacağımız ceza ile ilgili herhangi bir detay verilmedi, ama söylenene göre bir hayli ilginç bir sistem olacakmış.

Oyundaki en ilginç bilgi ise çoklu-oyuncu desteğinin bulunmayacak olması. Dark Souls serisi ve Bloodborne oyunlarında, çoklu-oyuncu desteği sayesinde Red Eye Orb veya Cracked Red Eye Orb kullanarak diğer oyuncuların dünyalarına giriş yapabiliyor ve başlarına bela olabiliyorduk. Ne var ki, Sekiro: Shadows Die Twice oyununda herhangi bir çoklu-oyuncu desteği bulunmayacak. FromSoftware, bütün zamanını ana senaryo moduna harcamak istiyormuş. Bu bağlamda da, stüdyonun diğer oyunlarına göre esasında oldukça basit bir hikaye ile karşılaşacağız. Onuru da dahil her şeyini kaybetmiş olan bir karakteri yönetecek ve hem Hashino klanından olan genç ustasını kurtarmaya, hem de kolumuza mal olanlardan bir intikam almaya çalışacağız. Yani hedefimiz ta en başından belli olacak. 

FromSoftware belli ki farklı şeyler denemek istiyor. Yani üzerine yapışan Souls serisi ve Bloodborne kimliklerinden birazcık olsun sıyrılmak istiyor, ama eğer hikaye örgüsü bulunan sinematik bir oyun arayışındaysanız, Sekiro: Shadows Die Twice oyununun sizin için pek uygun bir oyun olmayabileceğini söyleyebiliriz; çünkü, halen bir FromSoftware oyunu.

Yorumlar