KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Scalebound Geri Dönebilir!

PlatinumGames tarafından geliştirilmekte olan Scalebound, bu yılın başlarında gelen beklenmedik bir haber ile iptal edilmişti. Bu ay içerisinde yaşanan bir gelişme ise projenin gerçekten de iptal edilmemiş olduğuna işaret olabilir. Microsoft, proje için bir patent yenilemesine gitti.

Scalebound Geri Dönebilir!

Hatırlayacağınız üzere Xbox One ve PC için PlatinumGames tarafından geliştirilmekte olan Scalebound, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde şoke edici bir haber ile iptal edilmişti. Microsoft ve PlatinumGames arasında yaşanan bazı anlaşmazlıklar ve projenin belirtilen zamana yetiştirilemeyecek olması nedeniyle iptal edilen proje, bizleri fazlası ile üzmüştü. Ancak anlaşılan o ki, Microsoft, Scalebound için kapıyı tamamıyla kapatmamış.

Bu ay içerisinde yaşanan bir gelişmeye bakılırsa, Microsoft, oyun için bir patent yenilemesi yapmış. Bu demek oluyor ki, Scalebound halen yaşıyor. Ama bu tabi ki aklımıza üç ihtimal getiriyor. Birincisi, projeye farklı bir stüdyo ile devam edilmeye hazırlanılıyor. İkinci olarak, PlatinumGames ile olan anlaşmazlıkların üstesinden gelindi ve projeye yine PlatinumGames ile devam edilecek. Sonuncu ihtimal ise Microsoft, patenti ilerisi için koruma altında tutmak istiyor. 

Hangi ihtimalin gerçek olacağını bilmiyoruz, ama belli ki Microsoft bir şeyler karıştırıyor. Bakalım E3 2017 fuarında Scalebound ile ilgili bir gelişme yaşanacak mı? Gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yorumlar