KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Resident Evil 3 de Yeniden Yapılıyor Olabilir

Büyük bir merakla beklediğimiz Resident Evil 2 (2019), uzun bir bekleyişin ardından 25 Ocak 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Uzun zamandır beklenen bir oyun olduğu için tabi ki izlediğimiz her video sabırsızlığımızı katlamaya devam ediyor ve ister istemez, bu oyunun çıkışından sonra, Resident Evil 3 için de benzer bir şey yapılır mı merak etmiyor değiliz. Değildik. Ama ortaya çıkan bir bilgi doğru ise, yavaştan heyecanlanmaya başlayabiliriz.

Bu senenin GamesCom fuarında Resident Evil 2 (2019) yönetmeni Kazunori Kadoi ve üreticisi Yoshiaki Hirabayashi ikilisine, yeniden yapım bir Resident Evil 3 oyunu görüp görmeyeceğimiz ile ilgili doğrudan sorulan bir soru sorulmuştu. Alınan cevap ise "Gelecekte ne olacağını kim bilir?" olmuştu. Bu tabi ki % 50 ihtimal demekti. Ama biz biliyoruz ki, Resident Evil 2 (2019) başarılı olursa, yeniden yapım Resident Evil 3 de gündeme gelecekti. Resident Evil 2 (2019), şu anda oldukça yoğun bir ilginin odağı oldu ve çıkışı ile de Capcom cephesinin yüzünü güldürecek bir başarı elde edeceğinden hiçbir şekilde şüphemiz yok ve sızdırılan bilgiye bakılırsa, Japon oyun devi de çalışmalara şimdiden başlamış.

Resident Evil hayran topluluğu üyesi olan DuskGolem, ki kendisi Resident Evil 7: Biohazard için yayınlanacak olan Not A Hero içeriği ile ilgili bilgi aktarımını doğru bir şekilde yapmış, hatta ertelenme haberini de Capcom'dan önce ortaya dökmüştü. Şimdi ise yeni bir bilgi sızıntısı ile karşımıza çıktı. "Resident Evil 3 Remake şimdiden geliştirilme aşamasında. Bir yeniden yapıma en fazla ihtiyacı olan RE oyunu olduğunu hissettiğim için umarım Code Veronica da yapılır, ama RE3 gelecekte daha kolay uyarlanabilmesi için bir versiyona ihtiyacı olan son ana seri RE oyunu (tüm RE0, RE1, RE2 (REmake 2 çıktıktan sonra), Code Veronica, RE4, RE5, RE6, RE7, Revelations ve Revelations 2 versiyonlarında gelecekteki konsollara uyarlanabilmesi için MT Framework ve RE Engine var, REmake 2 sonrasında sadece RE3 eksik kalacak). Gerçi sanırım Code Veronica daha çok REmake 2 ve Remake 3'ün ne kadar iyi olacağına bağlı." yorumunu yapan DuskGolem, devam etti. "Başka hiçbir şeyi anlatamam, yani sormayın, ama REmake 3 şu anda tam anlamıyla geliştirilme aşamasında. Sanırım bunun ötesinde REmake 2 ve REmake 3'ün nasıl bir performansının olacağını görmek için bekliyorlar, ama REmake 2 neredeyse kesin olarak iyi bir performans gösterecek."

Yukarıda da söylediğimiz gibi, yeniden yapım bir Resident Evil 3 için kapıyı açacak olan Resident Evil 2 (2019) olacak ve o kapı şimdiden aralandı. En az Resident Evil 7: Biohazard kadar iyi bir başarı elde edeceğini tahmin ediyoruz. Sonrasında da, yeniden yapım bir Resident Evil 3 için de bir duyurunun yapılmasını bekleyebiliriz.

Yorumlar