KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Resident Evil 2 Remake'te, Omuz Üstü Kamera Kullanılacak

Bugün ve önümüzdeki yıl Resident Evil hayranları, bilhassa da Resident Evil 2 hayranları için harika bir gün ve yıl olacak. Uzun zamandır hakkında hiçbir şey paylaşılmamış olan ve hatta kimileri için bir şehir efsanesine dönen Resident Evil 2 Remake, en sonunda Sony tarafından düzenlenmiş olan E3 2018 basın konferansında duyuruldu. Oldukça güzel bir fragman ve alıştığımız sesler ile karşımıza çıkan oyun için yayınlanmış olan ilk fragmanına buradan, ilk ekran görüntülerine ise şuradan bakabilirsiniz. Bunun akabinde ise Capcom, Resident Evil 2 Remake ile ilgili hem yeni bir fragman, hem de ilk detayları bizlerle paylaştı.

Öncelikle, Capcom tarafından yapılan açıklama ile Resident Evil 2 Remake, RE Engine ile geliştiriliyor. Bir diğer deyişle ilk olarak Resident Evil 7: Biohazard oyununda kullanılan grafik motoru, şimdi de Resident Evil 2 Remake oyununa güç verecek. Bu sayede de enfeksiyonlu düşmanlarımız son derece bir görünüme sahip olacaklar. Ayrıca, artık aldıkları her mermi isabetine anlık olarak tepki gösterecekler. Bu da tabii ki olası isabetsiz atışlar için dikkatli olmamız gerekecek.

Japon geliştiricinin verdiği diğer bir detay ise esasında beklediğimiz bir bilgi ve paylaşmakta fayda var... Öyle ki, daha önceden ortaya çıkan söylentilerin aksine, Leon S. Kennedy ve Claire Redfield karakterlerinin orijinal oyundaki gibi kendilerine ait senaryoları olacak. Bir diğer deyişle, birlikte ilerlemeyecekler. Böylece hikayeyi iki karakterin açısından da görme fırsatımız olacak. Ayrıca daha derin bir hikaye anlatımının sunulabilmesi için oyunun sıfırdan yapılandırıldığı da Capcom tarafından onaylandı.

Son olarak, konferans sırasındaki duyur fragmanının ardından, Capcom, bu defa da güzel bir oynanış fragmanı yayınladı. Resident Evil: Revelations 2 oyununda kullanılan türden bir omuz üstü kamera açısının kullanıldığının dikkatimizi çektiği fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar