KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Resident Evil 2 (2019)'nin Deluxe Sürüm İçeriği Gösterildi

Hayranların uzun zamandır her fırsatta Capcom firmasından talep etmekten dillerinde tüy bittiği yeniden yapım Resident Evil 2, en nihayetinde geliyor. E3 2018 fuarında resmi olarak gösterilmiş olan oyun, PlayStation 4, PC ve Xbox One için 25 Ocak 2019 tarihinde satışa sunulacak. Bir dönem, yaşattıkları ile kabus gibi üstümüze çöken Raccoon City sokaklarına geri dönüyoruz. Bu defa çok daha gerçekçi bir şekilde hem de. Erkek kardeşini bulmak için şehre gelen Claire Redfield ile ilk iş gününde t-Virüsü salgınının yaşanmasıyla cenabetliğin kitabını yazan acemi polis memuru Leon Scott Kennedy karakterlerinin başından geçenlerin anlatılacağı Resident Evil 2, bildiğiniz gibi üç farklı sürümle satışa sunulacak. Standart sürüm, Deluxe sürüm ve koleksiyoncu sürümü. Koleksiyoncu sürümünün içeriği bildiğiniz gibi San Diego Comic-Con 2018 etkinliği sırasında açıklanmıştı. Deluxe sürümünün içeriğinde denelerin olduğunu aslında biliyoruz, ama tabi ki sadece ismen biliyoruz. 


  • Reversible Cover
  • “Elza Walker” Claire Costume
  • “Military” Claire Costume
  • “Noir” Claire Costume
  • “Noir” Leon Costume
  • “Arklay Sheriff” Leon Costume
  • Albert Model Samurai Edge Pistol
  • Resident Evil 2 Original Soundtrack Swap


Bugün Resident Evil Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Capcom, Resident Evil 2 Deluxe sürüm içeriğinde yer alan kostümlerin ve silahların neye benzediğini görmemizi sağladı.

Resmin orijinal boyutuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu resimde dikkat çekmeyi istediğimiz bir nokta varsa, o da Claire için olan Elza Walker kostümü. Proje aslında Resident Evil 1.5 olarak geliştirilmeye başlamıştı ve oyunun ana karakteri Raccoon University öğrencisi ve motosikletçi Elza Walker olacaktı. Ne var ki, sonradan yapılan değişiklik ile karşımıza 1998 yılındaki Resident Evil 2 çıktı. Bir diğer değişle, Elza Walker kostümü ise o oyuna karakterin giyeceği kostüm olacaktı. Öte yandan, Leon için olan Noir kostümü de az biraz The Evil Within oyunundaki Sebastian Castellanos karakterinin giydiği kostüme fazlasıyla benziyor. Bilerek mi yapıldı, yoksa tamamıyla bir tesadüf mü bilmiyoruz, ama oldukça hoş olmuş.

Yorumlar