KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Resident Evil 2 (2019)'de Otomatik Nişan Alma Olacak

Sil baştan yapım Resident Evil 2, gündemi bu aralarda meşgul etmeye devam ediyor. Nasıl etmesin? Geçmişte de Capcom cephesi, geliştirilme aşamasında olan oyunları için uzun süreli sessizliğini koruyup, çıkış tarihleri yaklaştıkça da bilgi akışını kademeli olarak hızlandırmıştı. Son dönemde çıkardığı bütün oyunlarda sergilenmiş olan benzer tutum, Resident Evil 2 (2019) ile devam ediyor. PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan ve 25 Ocak 2019 tarihinde satışa sunulacak olan Resident Evil 2 (2019) için Capcom, son dönemde yeni detaylar paylaşmamıştı. Bunun yerine, bu detayları oyun medyasının keşfine bırakmıştı. Bizler de göze çarpan o yeni detayları sizlerle paylaşalım.

Resident Evil 2 (2019)'de Otomatik Nişan Alma Olacak

Öncelikle Capcom, Resident Evil 2 (2019) oyununu, 1998 yılında çıkmış olan orijinal Resident Evil 2 oyununun yirminci yılına (21 Ocak 2018) denk getirmek istemiş. Ne var ki, geliştirilme sürecinin aceleye getirileceği ve olması gereken kaliteye ulaşılamayacağı için, bu fikirden sonradan vazgeçilmiş. Bunun iyi bir fikir mi, yoksa kötü bir fikir mi olduğunu bilemiyoruz, ama öyle ya da böyle, oyun yakın bir zamanda satışa sunulacak.

Resident Evil 2 (2019), beşinci ve altıncı oyunlardaki gibi bir tabana kuvvet aksiyon yerine, bulmaca ve araştırma ögelerinin ağırlıkta olduğu macera odaklı bir oynanış sunacak. Bununla birlikte, eğer önünüze çıkan bütün düşmanları öldürmeye çalışırsanız, bir süre sonra ciddi kaynak sıkıntısı yaşamaya başlayacaksınız. O yüzden, öldürmenizin zorunlu olduğu düşmanları öldürüp, geri kalanların hayatlarını(!) bağışlamak daha uygun olacaktır diye düşünüyoruz. Hele de Mr. X gibi zorlu bir düşman varken...

Hazır herkesi öldürmekten bahsetmişken... Capcom, Zombi tipi düşmanların, serinin önceki oyunlarında kolayca öldürülebiliyor olmalarının korku ögesinin baltaladığını düşünmüş. Bu nedenle de, Resident Evil 2 (2019) oyununda oluşturacakları tehdit, oynanış videolarında da gördüğünüz üzere daha çok The Evil Within oyunundakilere benzer olacak. Yani doğrudan beynine ateş etmediğiniz sürece, tek kurşun ile bertaraf etmeniz mümkün olmayacak. Hele de gövdelerine nişan alıyorsanız.

Resident Evil 2 (2019) oyununda otomatik nişan alma özelliği de bulunacak. Resident Evil serisi, otomatik nişan özelliğine pek de yabancı değil. Mesela Resident Evil 3: Nemesis oyununda, diğerlerinden daha önemli olan düşmanlara otomatik olarak nişan alınıyordu. Bu özellik, Resident Evil 2 (2019) oyununda ise bütün düşmanları kapsayacak şekilde otomatik nişan alma özelliği eklenmiş durumda ve bu seçeneği açtığınız zaman, karakteriniz doğrudan düşmanınızın zayıf noktalarına nişan alacak. Haliyle de düşmanlarınızı daha az kurşun harcayarak bertaraf edebilmeniz mümkün olacak.

Ortaya çıkan bir detay da ekstra kıyafetler ile ilgili olacak. Daha doğrusu Elza Walker kıyafeti ile ilgili... Elza Walker, bildiğiniz gibi Resident Evil 1.5 adıyla geliştirilmekte olan, ama sonradan alınan karar ile iptal edilen projedeki ana karakterimiz olacaktı. Bu karakterin kıyafetinin Resident Evil 2 (2019) oyununda yer almasının nedeni ise, bir selam gönderme olduğu kadar, Üretici Yoshiaki Hirabayashi'nin Elza karakterinden gerçekten hoşlanıyor oluşuymuş.

Son olarak, oyunda gizli bir final sahnesi yer alıyor. Bu final sahnesini ancak hem Leon hem de Claire senaryolarını bitirdiğiniz zaman görebiliyorsunuz. Sahne ile ilgili herhangi bir detay bulunmuyor ve açıkçası, şimdiden merak etmeye başladık desek yalan olmaz Sırıtma Acaba orijinal oyundakinden farklı ne oluyor ya da Darkside Chronicles oyunundaki Memories of a Lost City senaryosunun finalindeki sahne mi aktarıldı? Şimdilik bir şey yok.

Yorumlar