KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Remedy Entertainment'ın Yeni Oyunu Control Olacak

Son olarak PC ve Xbox One platformlarında Quantum Break oyunu ile karşımıza çıkmış olan Remedy Entertainment, uzun bir süredir P7 adını verdiği gizemli bir proje üzerinde çalışıyordu. Hakkında pek fazla bir bilgi verilmemiş olan bu projenin E3 2018 fuarında gösterileceği söylenmişti. Nitekim de öyle oldu ve  yeni oyun Control, Remedy Entertainment ve 505 Games tarafından Sony konferansında duyuruldu.

Quantum Break oyunun motoru Northlight ile geliştirilmekte olan Control, yapı itibarıyla doğa üstü güçlerin ve silahlı çatışmaların yaşanacağı üçüncü kişi bakış açısından oynanan bir aksiyon-macera oyunu olacak. Daha önceden de öğrendiğimiz üzere benzersiz ve daimi olarak değişen bir dünyada geçecek olan Control oyununun senaryosuna göre, New York şehrinde sır gibi saklanan bir kuruluşun uhrevi bir tehlike tarafından istila edilmesi sonrasında, kuruluşun yeni yöneticisi konumundaki Jesse Faden hanım kızımız ile adı Control olan kuruluşu geri almaya çalışacağız. Sandbox tarzında olacak oyunda, gizemli ve derin yapıya sahip dünyalar boyunca savaşırken, doğa üstü becerilerin, modifiye edilebilir hazır setlerin (loadout) ve etkileşimli ortamların kombinasyonunda ustalaşmaya çalışacağız.

PCXbox One ve PlayStation 4 için 2019 yılında çıkacak olan Control için yayınlanmış olan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar