KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Red Barrels'ın Yeni Oyunu Çok Farklı Olacak

Red Barrels bu zamana toplamda üç oyun ile karşımıza çıktı. Ne var ki, bu üç oyunun üçünün de Outlast serisi ile ilgili olduğundan dolayı, artık nerede Red Barrels görsek, gözümüz Outlast ismini arıyor. Ancak geliştirici stüdyo, yaptığı açıklama ile alışık olunan düzenin dışına çıkarak, farklı bir projenin planlandığını dile getirdi.

Red Barrels'ın Yeni Oyunu Çok Farklı Olacak

İlk olarak 2013 yılında satışa sunulan Outlast, kısa sürede bir fenomen haline gelmişti. Bu fenomen haline geliş ise korku oyunlarının koneptinde ise değişikliklerin yaşanmasına neden olmuştu. Bunun en büyük örneği ise kült Resident Evil serisinin yedinci oyun ile birinci kişi bakış açısına geçiş yapmış olması olarak gösterilebilir. Şu an için Red Barrels Outlast III üzerinde çalışıyor, ama geliştirici stüdyonun farklı bir projesi daha var.

Stüdyonun kurucu ortağı Philippe Morin ile bir röportaj yapıldı. Bu röportaj sırasında, Morin, Outlast serisinin bu zamana kadar on beş milyon ünite sattığını ve kendilerine, distribütörlerin payları çıkartıldığında, 45 milyon dolarlık (19,971,000,000 TL) kazanç sağladığını söyledi. Bu Red Barrels gibi bir stüdyo için oldukça muazzam bir rakam, hiç şüphesiz ki. Öte yandan, Philippe Morin tarafından söylenene göre, Outlast II oyununun çıkışı sonrasında, ekip olarak farklı bir projeye yönelmek istemişler. Ne var ki, her ne kadar proje halen planlama aşamasında olsa da, Outlast serisine geri dönmeye karar vermişler. "İlk örneği yaratıyoruz..." yorumunda bulundu Morin ve devam etti. "...ve bunun istediğim yaklaşım ise bizi gerçekten mutlu edecek bir örnek oluşturmak ve sonrasında da nihayete erdirmek için en iyi yöntemi bulmak. Benzer miktarda bir bütçeye mi ihtiyacımız olacak? Daha düşük olabilir mi? Şu an için bilmiyorum."

Yorumlar