KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

PSN Kullanıcı Adı Değişikliği Sony'nin Gündeminde

PlayStation Network ilk olarak 2006 yılının Kasım ayı içerisinde faaliyete geçmişti. On iki yıllık süreç boyunca hem PlayStation konsollarına hizmet veren ve vermeye de devam edecek olan servis hem de PlayStation konsollarında birçok değişiklik yapıldı ve yenilikler getirildi. Ancak kullanıcılar tarafından sürekli dillendiriliyor olsa da Sony hiçbir zaman PlayStation Network kullanıcı değişikliğini gündeme getirmemişti. En son PlayStation Experience 2017 etkinliğinde açıklama yapan Shawn Layden, bir şeylerin işaretini vermiş gibiydi, ama ne var ki, tekrardan bu konu ile ilgili bir gelişme yaşanmamıştı. Ancak Sony, gizliden gizliye bir şeyler karıştırıyormuş gibi görünüyor.

PSN Kullanıcı Adı Değişikliği Sony'nin Gündeminde

Push Square sitesi aracılığıyla ortaya çıkan bir habere göre, anonim bir kullanıcı, Sony'nin PSN kullanıcı adı değişikliğini uygulamaya koymak için geri dönüş alıyormuş. 

Aktarılan bilgiye göre, bahsi geçen kullanıcıya "PlayStation PSN'ye kullanıcıların kullanıcı adlarını değiştirmelerine olanak tanıyacak olan bir özellik ekleme olasılığını araştırıyordu. Bunu yapmadan önce, oyuncuların bu özellikle ilgilenip ilgilenmediklerini anlamak istiyorlar." açıklaması ile e-posta yolu ile bir anket gönderilmiş. Verilen bilgiye bakılırsa da, anketin son kısmında yazılana göre, Sony bu özelliğin eklenip eklenmeyeceği konusunda tam olarak emin değil, ama anketteki birçok soru da bu özelliğin özelliğin eklenmesi durumunda nasıl işleyeceğini de ortaya koyuyor. Görünüşe göre, kullanıcılar kullanıcı adlarını birçok defa değiştirebilecekler, ama bunu her altı ayda bir yapabilecekler. Eğer kullanıcı bir şekilde ilk kullanıcı adına geri dönmeyi isterse de, müşteri hizmetlerini araması gerekecekmiş.

Push Square, anonim kullanıcının bahsettiği e-postaya bir göz atmış ve görünen o ki e-posta sahte değilmiş. Yani şu durumda, PSN kullanıcı adı değişikliği Sony cephesinin gündeminde, ama şimdilik bekleyip de olacakları görmek en iyisi olacak. Gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yorumlar