KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

PS Vita Oyun Kartuşlarının Üretimi Durdurulacak

Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde PlayStation Vita artık yavaş yavaş yolun sonuna geliyormuş gibi görünüyor. Sony tarafından bu bölgelerden gözden çıkartılan el konsolu için kısa bir süre önce bir hamle daha yapıldı. Öyle ki, Japon teknoloji devi, 2018 mali yılının bitişiyle birlikte PlayStation Vita için artık kartuş şeklinde oyunların üretilmeyeceğini onayladı.

PS Vita Oyun Kartuşlarının Üretimi Durdurulacak

Bildiğiniz gibi, PlayStation Vita ile ilgili ümitleri yavaş yavaş tükenen Sony, el konsolunun üretimi İspanya genelinde durdurulmuştu. Oyun dünyasında "Sony, PlayStation Vita sayfasını artık kapatıyor." düşüncesinin oluşmasına neden olan bu hamle sonrasında, Japon teknoloji devi, ikinci bir adım daha attı. Önümüzdeki sene itibarıyla artık PlayStation Vita kartuşları da üretilmeyecek.

Haber ise Sony tarafından Kuzey Amerika ve Avrupa kolları aracılığıyla geliştiricilere gönderilen e-posta ile ortaya çıktı. Bu e-postaya göre, Sony, 2018 mali yılının sonu itibarıyla artık PlayStation Vita kartuşlarının üretilmeyeceğini kesin olarak belirtti. Bu da 31 Mart 2019 tarihine denk geliyor. E-posta sonrasında Sony ile iletişim kuran Kotaku tarafından verilen ek bilgiye bakacak olursak, bu kararın uzun bir süre önce alındığı ortaya çıktı. Tüm ürünler için üretim kodu istekleri 28 Haziran 2018 tarihinde sona erecekken, kartuş şeklindeki PlayStation Vita oyunları için de en son 15 Şubat 2019 tarihine kadar sipariş verilebilecek. Yani eğer PlayStation Vita sahibiyseniz ve kutulu oyun almayı seviyorsanız, listenizdeki oyunlar için yavaştan harekete geçmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır.

Öte yandan, PlayStation Vita için PlayStation Store ve dijital oyunların mevcudiyeti tam gaz devam edecek. Bahsi geçen duyuru, sadece kutulu oyunları kapsıyor. Bir diğer deyişle, dijital oyun almayı seven oyuncuları için şu anlık herhangi bir sorun yok.

Yorumlar